İkinci El Araç Almak İçin 7 Neden

İkinci El Araç Almak İçin 7 Neden

Yeni bir araç almak istiyorsunuz ancak sıfır mı yoksa ikinci el mi almalısınız bilemiyorsunuz. Bu konu aslında sürücünün bir araçtan beklentisiyle alakalı bir durumdur ancak bir ikinci el araç almanız için 7 neden sıralayalım istedik. Araç alımlarında doğru karar verebilmenin yolu bir takım detaylara dikkat çekmekten geçer. Bu da otomobilin kullanım süresi, bütçeniz, yakıtı, masrafları gibi çeşitlendirilebilir.

Sözü uzatmadan isterseniz 7 neden hakkında bilgi verelim.

Avantaj

Sıfır bir araç kullanılmamış olur dolayısıyla hata ihtimali sıfıra yakındır. Hasarı olmadığından dolayı sorun yaşamazsınız. İkinci elde ise böyle bir garanti yoktur ve her zaman bir ihtimal vardır.

Bütçe

Sıfır otomobiller kullanılmamıştır ancak sizin cebinizden çıkacak paranın miktarı da ciddi boyuttadır. Belki alacağınız konfor eşdeğer olacak ancak bunun içinde aradaki o büyük farkı görmezden gelebilir misiniz? Onu da düşünmek gerekiyor. Elbette ki burada bahsettiğimiz ikinci el çok alt modeller değil.

Bakımlar

İkinci el araçlarda bakımlar düzenli yapılırken hiç beklemediğiniz sorunlar ve yeni masraflar ortaya çıkabilir. Ancak sıfır bir araçta böyle bir durum söz konusu değildir. Sıfır otomobiller garanti kapsamı içerisinde olur ve olası teknik bir hata da ekstra ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Kullanım Süresi

Otomobili satın alırken kullanım sürenizde çok önemlidir. Uzun yıllar boyunca kullanmayı hedefliyorsanız sıfır otomobil size en basitinden 10 yıl sorun çıkarmayacaktır. Ancak ikinci el otomobillerde nasıl bir sonuçla karşılaşırsınız kesinlikle bilinmez.

Yakıt tasarrufu

Bu durum aslında her iki araç içinde çok önemli bir konudur çünkü yakıt tasarrufu sürücüyü de yakından ilgilendiren bir konudur. Benzin fiyatlarının pahalılığını düşündüğünüz gibi otomobilin beygir gücünü de düşünmeniz gerekir. Motor hacmi yüksek olanlar için fazla yakar diye düşünülür ancak yeni nesil otomobillerde bu araçların daha az yaktıkları da bilinir. Aracın modeli eskidikçe daha fazla yakıt tüketmeye başlayacaktır. 

Değer Kaybı

Bazı araba modelleri var ki; ikinci eli bile kıymetli. Ancak sıfır araç az da olsa her yıl değer kaybedebiliyor.

Ödemeniz Nasıl Olacak

Sıfır bir araç alırken nakit vermezsiniz kredi kullanabilirsiniz. Ancak ikinci el araç aldığınızda paranızı peşin olarak vermek durumunda olursunuz. Çünkü 2. el araçların kredi oranları sıfırlara göre daha yüksektir.

18 Ekim 2019
526 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al