2019 Kasko Değer Listesi

2019 Kasko Değer Listesi

Kasko otomobil sürücülerinin isteklerine bağlı olarak yaptırdıkları bir uygulamadır. Ancak kasko sigortası her yıl belirlenirken bir değer listesi üzerinden hesaplama yapılır. Belirlenecek olan bu değer listesi ise TSB tarafından her ay düzenli şekilde hazırlanır. Kasko değer listesinde bulunan fiyatlar aracın yaşına, modeline ve motoruna göre hesaplanır Bunun için her otomobilin kasko değeri birbirinden farklı olabilir. Kasko değerinin neden hesaplandığına baktığımız zaman ise fiyatların belirlenmesini sağlamak amacıyla referans olarak kabl edilmesidir. Yani her araçta meydana gelebilecek olası hasarlarda ödenecek olan tazminatın da bu şekilde belirlenmiş olması sağlanmıştır.

Sigorta firmaları otomobillerin kasko fiyatlarını belirlerken kasko değer listesini baz alırlar ve aylık olarak hazırlanmış olan bu liste sigorta firmalarının da yol göstericisi olacaktır. Kasko değer listesi yapılırken araçlar 15 yaşına kadar dikkate alınırlar ve daha eski olan araçların model ve tipleri de sigorta şirketleri arasında görüşme neticesinde ortak olarak belirlenir. Aracınıza kasko sigortası yaptırdığınız zaman sonradan yaptırmış olduğunuz aksesuarlar ve ses sistemleri hesaplamaya dahil edilmez eğer siz onların güvence altına alınmasını istiyorsanız poliçenizde bunu belirtmeniz gerekiyor. Kasko değer listesinde hesaplamalar sıfır araç üzerinden yapılmaz. O günün şartlarında alınacak olan ikinci el değeri tespit edildikten sonra belirlenir. Burada aracın markası, modeli ve yaşı belirleyici faktör olacaktır. 

Kasko Değer Listesinin Önemi

Kasko değer listesi bir otomobilin bedelinin belirlenmesi için önemli bir faktördür. Çünkü kasko yaptırdığınız da aracınızın başına gelebilecek herhangi bir problemde zararınızın karşılanmasını sağlamak. Dolayısıyla bunların yapılabilmesi içinde öncelikli olarak otomobilinizin maddi değerinin de tespit edilmiş olması gerekiyor. Kasko sigortası belirlenirken aracın o günkü fiyatı önemli bir faktördür. Aracın fiyatı belirlenmeden kasko fiyatının ortaya çıkması da mümkün olmayacaktır. Sonuç olarak toparlayacak olursak kasko sürecinde araç değer listesi çok önemlidir.

HKsigorta olarak biz sizin için aracınıza en kapsamlı kasko sigortasını en uygun ücret ve ödeme avantajıyla sunarız. Yolculuk esnasında sizin ve yolcularınızın güvenliği bizim için önemlidir. Aracınıza yaptıracağınız kasko sigortasıyla da sizin için de önemli olduğunun altını çizersiniz.

17 Mayıs 2019
732 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al