Hangi Şehirde Trafik Sigortası Daha Ucuz

Hangi Şehirde Trafik Sigortası Daha Ucuz

Her aracın mutlaka trafik sigortasının olması gerekiyor. Bunun aksi durumun yaşanması halinde sigortası olmayan aracın trafiğe çıkmasına izin verilmez yakalandığı yerde trafikten men edilir. Fakat bu sadece aracın trafikten men edilmesiyle sonuçlanmaz sürücüye ceza kesilir, araç parka alınır, trafik sigortası yapılmadan araç teslim edilmez ve daha bunun gibi bir sürü zahmet verici işlerde beraberinde gelir.

İnsanların araçlarına trafik sigortası yaptırmak istememesinin tek bir nedeni vardır o da maddi kaygıdır. Ancak yukarıda bahsettiğimiz süreci esas alırsak o zaman cepten çıkacak olan paranın miktarı daha fazla olacağı gibi yaptırılmayan her gün bu miktarda yükselmiş olacaktır. Trafik sigortası yapılırken kişiye özel olarak düşünülür çünkü aracın yaşı, modeli, sürücünün yaşı, ehliyetini ne zaman aldığı ve hangi şehirde oturduğu gibi pek çok faktörde trafik sigortasının fiyatına etki edecektir. İşte bunun için her sigorta firması sürücüye farklı fiyatlar sunabilir. Üstelik trafik sigortası ilk kez yapılıyorsa o zaman hasarsızlık indirimi de uygulanmayacağından dolayı rakam iyice kabarık olabilir. Trafik sigortası 1 yıllık dönemi kapsar ve bu 1 yıl sona erdiğinde yenilenmek zorundadır. Eğer ki bu 1 yıl içerisinde araçla bir kazaya karışılırsa bu durumda trafik sigortası karşı tarafın masraflarını karşılayacağından dolayı karşı tarafın zararı belli limitler doğrultusunda size etki etmeyecektir ve bu sayede güvenli sürüş sağlanmış olacaktır.

Gelelim başlığımızın yanıtı olan hangi şehirde trafik sigortası daha ucuz yanıtını bulmaya. Özellikle büyük şehirleri düşündüğünüzde yoğun bir trafik vardır ve ne kadar kalabalık ve büyük şehir olursa kaza riski de o oranda yüksek olacaktır. Dolayısıyla sigorta firmaları bunun bilincindedir ve büyük şehirlerde trafik sigortası diğer şehirlere göre daha pahalıdır. Bunun için trafik sigortasını küçük şehirlerde yaptırmış olmak size avantaj sağlayabilir.

Bir şehrin riskli olup olmadığının tespiti yapılırken kaza tespit tutanaklarından yola çıkılır. Bu belgeler tek bir merkezde toplanırlar ve ortaya çıkan veriler doğrultusunda bir istatistik ortaya çıkacaktır. Bunun analiz edilmesi bilgisayarlar tarafından yapıldığı için basittir ve kısa zamanda sonuçlanır. Dolayısıyla en az kazanın olduğu şehir riski düşük olarak kabul edilir. 23 milyondan fazla aracın trafikte olduğu günümüzde ise tüm bunların yapılması belli bir sistem dahilinde olmak zorundadır.

11 Mart 2019
287 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al