Hamileyken Uçağa Binilir mi?

Hamileyken Uçağa Binilir mi?

Uçağa bindiğinizde rahatlamak, sağlıklı kalmak ve güvende hissetmek zor olabilir. Ama öncelikli olarak kendinizi rahat hissetmeniz için neden uçakta olduğunuz önemlidir. İş için mi yoksa zevk için mi uçuyorsunuz. Aşağıda, hamileyken hava yolculuğunuzu nasıl daha sağlıklı ve mutlu hale getireceğinize dair bazı ipuçları verilmiştir.

Uçuştan Önce Yapılması Gerekenler

Hamilelikte hava yolculuğunun anahtarı önceden hazırlanmaktır. Bir çanta taşıyorsanız, içinde ihtiyacınız olan şeylerin bulunduğundan ve bunlara ulaşmasının kolay olduğundan emin olun. 

Uçmadan önce bol bol dinlenmeye çalışın. Sağlıklı bir yemek yemek ve su içmek de önemlidir. Bir havaalanında yiyecek bulmak zor olabilir, bu yüzden açlık kan şekeriniz uçuş sürecinize bağlı olarak sizi rahatsız edebilir. Kalkıştan önce tuvaleti kullanmayı unutmayın. 

İlginizi Çekebilir: Özel Sağlık Sigortası Hamilelik teminatı

Uçuş Esnasında Yapılması Gerekenler

Oturmadan ve kemerlerinizi bağlamadan önce dezenfektan bir mendil kullanın.  Koltuğunuzu, emniyet kemerinizi temizleyin. Tavan lambasını veya havalandırmayı ayarlamanız gerekiyorsa, daha sonra el dezenfektanı kullanın.

Uçaktaki hava basıncı uçuş boyunca değişebilir. Kalkış ve iniş sırasında en güçlüsüdür. Bazı insanlar sakız çiğnemenin kulaklarınızdaki baskıyı hafifletmeye yardımcı olduğunu düşünüyor. Ayrıca kulak tıkacı takabilir ve sık sık yutkunabilirsiniz. Devam eden kulak problemleriniz varsa, güvenli olduğundan emin olmak için uçmadan önce doktorunuzla konuşun.

Uçaklar ve uçtukları yüksek irtifalara göre kuru bir ortam yaratır. Susuz kalmanıza neden olabilecek içeceklerden kaçının.  Uçuşunuz uzun sürecekse kaslarınızı mutlaka çalıştırın. Sürekli aynı pozisyonda oturmak sizi bir süre sonra rahatsız edeceği gibi ayaklarınızın şişmesine de neden olabilir. Kaslarınızı çalıştırmak için ayaklarınıza dokunun ve baldır kaslarınızı gerin.

Uçak yolculuğu otobüs yolculuğuna göre biraz daha ciddiye alınması gereken bir durumdur. Bu nedenle hamileyseniz, hastaysanız veya sağlık sorunlarınız varsa uçmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.  Uçak yolculuğu hamileliğin belli bir ayından sonra istenmeyecek bir seyahat şeklidir. Bunun için doktorunuzla ne zaman uçmaya başlayacağınız hakkında fikir alışverişi yapın.

Hamilelikte Doğum Sigortasını İhmal Etmeyin

Hamileyseniz doğum sigortanızı kesinlikle ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü doğum sigortası sizi istediğiniz hastanede ekstra ücret ödemeden konforlu bir şekilde doğuma hazırlayacaktır. İyi ve rahat bir doğum anne ve bebek için sağlıklı olacaktır.

25 Eylül 2021
17 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al