Hamileyken Seyahat Edebilir miyim?

Hamileyken Seyahat Edebilir miyim?

Kadınların çoğu, bazı mesafeleri sıklıkla arabayla seyahat ederek geçirmek zorundadır. Bazı kadınlar, belki araba, uçak veya başka yollarla daha uzun mesafelere seyahat etme ihtiyacı veya arzusuna sahip olacaktır. Çoğu hamile kadın için, hamileliğin ilk 20–24 haftasında seyahat sorun olmayacaktır. 24 haftayı geçtikten sonra, evinizden ne kadar uzakta olacağınızı, seyahat ettiğiniz bölgenin hangi tehlikelere yol açabileceğini ve oraya nasıl gideceğinizi düşünmeniz gerekecektir. Hamileliğin sonraki aşamalarına girdiğinizde uzun uçuşlar veya yol gezileri zor olabilir. Ülke dışındayken hamilelikle ilgili beklenmeyen bakım ihtiyaçları ile ilgili sorunlar olabilir. Bu oldukça pahalı olabilir ve sağlık sigortasına sahip olmak muhtemelen tüm masrafları karşılamayacaktır.

Hamileyken araba ile nasıl güvenli bir şekilde seyahat ederim?

Araba ile seyahat ederken her zaman emniyet kemerinizi takın ve doğru şekilde ayarlatın. Bu, emniyet kemerinin pelvis kemikleri boyunca olması anlamına gelir. Çapraz göğüs kemeri rahim büyüdükçe rahim boyunca takılmalıdır. Bu, bir kaza durumunda hem anneyi hem de bebeği korur. Uzun mesafeler için seyahat edecekseniz, nadir görülen ancak ciddi bir şekilde bacak damarlarında kan pıhtılaşması riski altında uzun süre oturmaktan ayaklarınızın şişmesi riski vardır. Yaklaşık iki saatte bir durun ve birkaç dakika dolaşın. Bol su içmeye devam edin.

Hamileyken hava yoluyla seyahat edebilir miyim?

Siz yokken aşılara veya diğer önlemlere ihtiyacınız olabileceğinden, büyük seyahat planları sağlık uzmanınızla görüşülmelidir. Çoğu havayolları 36 dahil hamile kadınlara uçmak için izin verebilir, fakat uçmadan önce havayolu şirketinizle konuşun. Doğuma girmeniz durumunda seyahat sigortanızın masraflarınızı karşılayıp karşılamadığını ve bebeğinizin özel bakıma ihtiyaç duyması halinde bebeğinizin masraflarını karşılayacağını kontrol etmek de iyi bir fikirdir.

Doğum yapmayı planladığınız yerden uzağa seyahat ediyorsanız, uzaktayken bakım aramanız gerekmesi ihtimaline karşı yakınınızdan birinin doğum öncesi sizinle birlikte olmasını isteyin.

Hamileyken Sağlık Sigortası Almalı mıyım?

Hamileliğiniz ister riskli isterseniz risksiz olsun süreç içerisinde iyi bir kontrol ve doğum gerçekleştirilmesi önemlidir. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda anlaşmalı bir hastanede gebelik sürecinizi kontrol altına alabilirsiniz. Gebelik sırasında kaliteli bir sağlık hizmeti almak her zaman en iyi tercihtir.

22 Ocak 2021
423 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al