Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Hamilelik Şekeri Neden Olur?

Hamilelik Şekeri Neden Olur?

Gebelik bir anne için en kutsal iş olmasının yanı sıra dünyanın en güzel mutluluğudur. Bunun için her anne gebelik öncesindeki hazırlık aşaması ve doğum sonrasındaki sürece psikolojik olarak kendisini hazırlamak ister. Bu uzunca bir süreçtir ve bu süreç içerisinde bazen istenmeyen olumsuzluklarda yaşanabilmektedir. Bunun için bir kadın gebe kalmadan önce doğum sigortasını başlatmış olması onun daha sağlıklı ve konforlu bir gebelik sürecini tamamlaması anlamına gelecektir.

Gebelik dönemi içerisinde anne adayı birçok farklı sıkıntıyla karşılaşabilir ve bunlardan belki de en çok karşılaşılanı hamilelik şekeridir. Anne adayı bu dönemde fazla kilo aldığından ve hormonlarındaki değişimlerden dolayı vücut insülin direnci içerisine girebilir ve bu direnç pankreasın yeterli insülin üretmemesini sağlar. Bu durum anne adayının kan şekerinin yükselmesine neden olacaktır.

Hamilelik şekeri anne ve bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir ve bunun içinde olası ihtimallere karşın bu durumun mutlaka ortadan kaldırılması gerekir. Bunun için yakın doktor takibi, egzersiz ve beslenme çok önemli bir konudur. Bunlara dikkat ettiğinizde gebelik şekerinizi çok rahat bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Eğer ki kontrol altında olmazsa en sık karşılaşılan durum erken doğumdur.

Hamilelik Diyabeti Neden Olur?

Hamile olan bir kadın bu süre içerisinde daha fazla enerji ihtiyacı hissedecektir. Dolayısıyla vücudun bu enerji ihtiyacını karşılayabilmek içinde daha fazla şekerli besinlere ihtiyacı vardır. Annenin bu dönemde aldığı yoğun şeker ise hormonlar aracılığı ile kandan hücrelere doğru geçiş yapar ve annenin enerji ihtiyacı karşılanırken fazla şeker depolanmaya başlar.  Bu durumda insilün üretimi yeteri düzeyde olmadığından dolayı şeker hücrelere geçmekte zorlanır ve kanda kalır bu durumda da annenin kan şekeri yükselmeye başlar ve hamilelik şekeri ortaya çıkmış olur. Gebelik şekeri özellikle son 3 ayda ortaya çıkar ve gebeliğin gerçekleşmesi neticesinde de şeker düzeyi normale dönüşür.

HK sigorta doğum sigortası paketiyle anne adaylarının sağlıklarını güvence altına almasını sağlıyor.

Hamilelik Diyabeti Bebeği Etkiler mi?

Hamilelik şekeri yani diğer bir adıyla diyabet mutlaka takip edilmesi gereken bir süreçtir. Çünkü müdahale edilmemesi durumunda bebeğin sağlığını ve annenin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Annenin almış olduğu yüksek dozdaki şeker hücrelere gitmediğinden doğrudan bebeğin kanına karışacak ve bebeğin kan şekerini yükseltecektir. Bu da bebeğin pankreasının çalışamaz hale gelmesine neden olur.

16 Eylül 2019
125 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al