Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Göz Ağrısı ve Nedenleri Nelerdir?

Göz Ağrısı ve Nedenleri Nelerdir?

Göz ağrısının birden fazla nedeni olabilir. Gözün kendinden kaynaklanan nedenlerin yanı sıra gözün çevresinden kaynaklı olan durumlar dolayısıyla da ağrı durumu meydana gelebilir. Aşağıda göz ağrısına neden olan durumlar başlıklar halinde belirtilmiştir. Bir sürücü olarak trafikte can güvenliğinizin ve yaya güvenliğinin korunmasını istiyorsanız mutlaka gözlerinizi dönem dönem kontrol ettirmenizde fayda vardır.

Yabancı Cisimler

Gözünüze dışarıdan gelebilecek bir toz ya da iş kazaları neticesinde bir cisim kaçtığında şiddetli bir ağrı meydana gelebilmektedir. Bu durumda göz doğrudan kendisini korumaya alacağından dolayı yaşarma ve bulanık görme durumu ortaya çıkar. Böyle durumda göze suni göz yaşı damlası uygulaması yapılması önemlidir. Gözünüzü bu şekilde temizledikten sonra ise en yakın hastaneye gitmenizde fayda vardır. Gözde ciddi bir ağrı olacağından dolayı doktor bu durumda uyuşturucu damla kullanır ve gözün ağrısının dinmesi sağlanarak temizlenir. Sonrasında ise antibiyotikli damla tedavisi uygulanır.

Korneanın Çizilmesi

Günlük yaşam içerisinde gözlerin çizilmesi sık rastlanan bir olaydır. Bu çizikler genellikle tırnakla, ya da makyaj ürünleriyle olabilir. Böyle durumda gözde ağrı meydana gelir ve gözlerdeki yaşarma da yaşam konforunu etkileyecektir. Eğer ki çizikler uygun bir şekilde tedavi edilmezse bu durumda sıkıntı yaşanabilecektir. Bunun içinde bir göz doktoruna başvurmakta fayda vardır.

Göz Bozukluğu

Göz çevresinde ağrı ve baş ağrısının en yaygın nedenlerinden biri, göz bozukluğudur. Uzağı göremeyen miyopların, net görmek için gözlerini kısması göz çevresinde bir ağrıya yol açabilir. Yakını net göremeyen hipermetroplar ve presbiyoplar ise, okuduklarına odaklanabilmek için sürekli göz içindeki lenslerini kasmak zorunda kalırlar. Lensteki bu zorlanmalar, hipermetrop ve presbiyoplarda göz çevresinde ve şakaklarda baskı şeklinde, derin bir ağrıya yol açar. O nedenle baş ağrısı şikayeti olan herkesin göz muayenesi olması ve gerekli bulunursa gözlük veya kontakt lens kullanması şarttır.

Göz Kuruluğu

Göz kuruluğu yaygın bir ağrı sorunu olarak görülür. Gözlerdeki ağrı böyle durumda daha çok batma şeklinde tanımlanır. Göz kuruluğunun tedavisi ise suni gözyaşı uygulamasıdır. Bunun için eczaneden alınan ürünler kullanılabilir ağrı kısa zamanda geçecektir.

13 Kasım 2019
123 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al