Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Gebelikte Doğum Sigortası Yapılır mı?

Gebelikte Doğum Sigortası Yapılır mı?

Bir annenin bebeği için yapmayacağı şey yoktur. Doğumdan önce başlayan bu süreçte anne adayı bebeği için o kadar titizlenir ki her şeyinin eksiksiz bir şekilde olmasını ister. Bunun içinde düzenli olarak hastane kontrolleri ve bebeği için gelecek planlaması yapması önemlidir. Henüz doğmayan bir bebeğin tek ihtiyacı ise annesinin beslenmesi ve doğru bir kontrol sürecidir. Bu nedenle her anne gebelik sürecinde her şeyin eksiksiz olmasını ister. Düzenli sağlık kontrollerinin yapılmış olması bebeğin hayatını riske atmamasını sağlayacağı gibi anne içinde önemli bir konudur. Fakat ülkemizde özellikle doğum kontrolü ve doğum süreci hakkındaki sağlık uygulamalarının beklenen düzeyde olmaması farklı alternatiflerinde gelişmesine neden olmuştur. Bu konuda yapılabilecek en doğru şey ise doğum sigortasıdır. Bu sigorta gebe bir annenin yaşam kalitesini artırabileceği gibi kontrollerinin de daha kapsamlı ve profesör düzeyde olmasını sağlayacaktır. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasına ek olarak yaptırılacak doğum sigortasıyla birlikte anne gebelik ve sonrasındaki süreç içinde hem kendisini hem de bebeğini sağlama almış olur.

Mesela siz durumu şu şekilde canlandırabilirsiniz. Gebelik yaşıyorsunuz ve bebeğinizi özel bir hastanede dünyaya getirmek istiyorsunuz. Fakat doğum sonrasında karşınıza çıkacak olan fatura ise sizi korkutuyor. İşte doğum sigortasıyla bunun önüne geçebiliyorsunuz. Henüz gebe kalmadan önce yapılacak olan bu sigortayla gebelik konforunuzu da bir üst kademeye çıkarmış oluyorsunuz.

Özel Sağlık Sigortası Gebeliği de Kapsar mı?

Özel sağlık sigortası ve Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasına ek olarak yaptıracağınız gebelik teminatı ile birlikte doğum sigortanızı da poliçenize işlemiş olursunuz. Fakat burada bir takım şartlar önünüze getirilecektir. Bu şartlardan en önemlisi ise gebe kalmış olmanız gerekiyor. Sigortanızı başlattıktan sonra 1 yıl geçerlidir ve bu süre içerisinde doğumunuzla ilgili her şeyde özel hastane konforundan yararlanabilirsiniz. Gebelik döneminde doğum sigortası yapılmaz fakat tamamlayıcı sağlık sigortanız varsa bu kapsamda yapılabilir.

Doğum Sigortası Gebeyken Yapılır mı?

Doğum sigortası diğer sağlık sigortalarından farklıdır. Az önce anlattığımız gibi tamamlayıcı sağlık sigortanıza ek bir teminatla yapabilirsiniz. Bunun dışında hamileyken doğum sigortası yaptırılmaz. Doğum sigortası ile ilgili olarak bizimle iletişime geçebilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz.

17 Mart 2019
167 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al