Kışın Kasko Yaptırmanın Gerekliliği

Kışın Kasko Yaptırmanın Gerekliliği

Kasko sigortasının yapılış nedeni aracın herhangi bir şekilde maddi zarara uğraması neticesinde sürücünün kendisini ve aracını güvence altına almasını sağlamaktır. Dolayısıyla kasko sigortası ne zaman yapılmalı sorusunun kesin ve net yanıtı olarak aracınızı satın aldığınız andan itibaren yaptırmalısınız şeklinde olacaktır. Ancak biz genelde yeni bir araba aldığımız zaman cebimizden yüklü bir para çıktığı için aracın kasko sigortasını kendimize bir yük gibi görür ve nasılsa daha sonra yaptırırım gibi bir düşünce içerisine gireriz. Evet, maddi kaygı her insanda olabilir ancak işin temeline baktığınız zaman satın aldığınız aracınızı ertesi gün kaza yapmanız ve de suçlunun sizin olmanız demek kasko sigortası için harcayacağınız paradan çok daha fazlasını ödeyeceğiniz demektir. Bunun için biz HK Güvence olarak size yeni bir araç aldığınızda özellikle de modeli yüksekse kesinlikle kasko sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu sayede hem kendinizi hem aracınızı hem de cebinizi güvence altına almış olursunuz.

Kasko sigortası trafik sigortasından farklı bir şekilde işler. Trafik sigortası sadece karşı sürücünün meydana gelen hasarını karşılarken kasko sigortası sadece sizin hasarınızı karşılayacaktır. Bu nedenle de bir araçta hem trafik sigortası hem de kasko sigortası olması demek aracın güvenli bir şekilde yolculuk edebileceği anlamına gelecektir. Trafik sigortası zorunlu olan bir uygulamadır. Bunun içinde ne zaman yaptırmalıyım ya da yaptırmazsam ne olur gibi soruların kesinlikle muhatabı değildir. Yeni bir araç aldığınız andan itibaren ister trafiğe çıksın ya da otoparkınızda dursun mecburi bir şekilde trafik sigortanızı yaptırmanız gerekiyor.

Kış Mevsiminde Kasko Şart

Kasko sigortası, trafik sigortasına göre daha geniş kapsamlı hareket eder. Bunun için kasko hırsızlık, yangın, doğal afet ve kazalarda aracınızın karşılaşabileceği her türlü maddi sıkıntıları kapsayacaktır. Kasko sigortasında da süre aynen trafik sigortasında olduğu gibi 1 yıl olarak derlendirilir. Kışın ise mevsime bağlı olarak sürücülerin kaza yapma olasılıkları ve risk taşıyıcı faktörlerin çok olması kasko yaptırılmasını neredeyse zorunlu hale getirmiştir. Özellikle de yeni aldığınız bir araç kış mevsimine denk geliyorsa mutlaka yaptırmalısınız çünkü aracı tanımıyor olmanız ve neyle karşılaşacağınızı da bilmemeniz size güvensiz bir sürüş keyfi yaratacaktır.

06 Mart 2019
487 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al