Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

En İyi Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi?

En İyi Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi?

Türkiye’de Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veren sigorta şirketi sayısı fazladır. Dolaysıyla burada ilk kez bir sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin merak ettikleri ise en iyi Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi? Konusudur. Bizde HKsigorta.com olarak bu sorunun yanıtını alabilmeniz için size rehber olabilecek bir yazı hazırlayalım istedik.

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını seçerken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Bunun için herhangi bir sigorta şirketinden bu hizmeti almadan önce araştırmalı ve karşılaştırmalar yapmanızda fayda vardır. Biz hksigorta olarak bu karşılaştırmayı sizin için yapar ve en uygun ve kapsamlı Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasını siz değerli müşterilerimize sunarız.

En iyi sağlık sigortası

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası demek beklentilerinizi, ihtiyaçlarınızı karşılayabilen ve sizin bütçenize uygun olan rakamlara sahip olan bir sigorta demektir. Bu özellikler doğrultusunda karşılaştırmanızı yapabilirsiniz. 

Sağlık Sigortası Karşılaştırması Nasıl Yapılır?

Sağlık sigortaları Türkiye’de iki farklı başlık altında sunulur. Bunlardan birincisi özel sağlık sigortası ikinci ise tamamlayıcı sağlık sigortası, bu iki ürün arasında da farklar vardır ancak her iki sigortanın amacı da katılımcısının sağlık giderlerini karşılamaktır.

Özel sağlık sigortası ve Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki farklar ise özellikle anlaşmalı hastane ağı, limit, katılım payı oranı ve poliçe gibi çeşitlenebilir. İhtiyaç duyacağınız sağlık sigortasını belirlemeniz ise seçim yapabilmeniz konusunda önemlidir. Buna göre karşılaştırmanızı bu iki yönlü olarak yapabilirsiniz.  

 Teminat Kapsamı ve Limitlere Göre Karşılaştırma

Sağlık sigortası limitleri sigorta türüne göre farklı limitlerde belirlenmiştir. 

Özel sağlık sigortası;

Limitli veya limitsiz, katılım payı oranı (Katılım payı oranına şu şekildedir; tedavi masraflarınızın %80’i sigorta şirketi tarafından, %20’si sizin tarafınızdan karşılanır.) belirlenerek tercih edilebilen, geniş hastane ağı seçenekleri olan bir sigorta türüdür.  

Tamamlayıcı sağlık sigortası;

Limiti siz değil sigorta şirketi belirler. Mesela tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi limit yıllık 8,9,10 adet şeklinde, seçeceğiniz sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasında katılım payı oranı yoktur. Sigorta şirketi yatarak ve ayakta tedavi masraflarını %100 karşılar.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda hangi sigorta türünü tercih ediyorsanız ona göre bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

26 Kasım 2019
141 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al