Düşük Tehlikesinde Özel Sigorta Devreye Girer mi?

Düşük Tehlikesinde Özel Sigorta Devreye Girer mi?

Gebelik öncesinde yapılması gereken planlamaların en başında sağlık sigortası gelmelidir. Çünkü gebelik dönemi ne kadar konforlu ve rahat geçerse anne ve bebeğin sağlığı için her şey yolunda demektir. Gebelik dönemi içerisinde en son istenilecek olan durum ise düşüktür. Düşük bebeğin normal süresinde önce dünyaya gelmesi demektir. Eğer ki bebek gelişimini tam olarak tamamlamamışsa bu durumda hayatta kalma ihtimali de azalacaktır. Bu nedenle her türlü aksiliği göz önünde bulundurarak doğum paketi almak en mantıklı seçenek olacaktır. Düşük tehlikesinde özel sigorta devreye girer mi? Sorusunun yanıtı olarak da sizin sigortanıza bağlı olarak devreye girer demek doğru olacaktır.

Gebelikte Adet Kanaması Olur mu?

Gebe bayanlara sorduğunuz da bazılarının hamile kaldıktan birkaç gün sonrasında da adet olduklarını söylerler. Ancak gebelik gerçekleştiği andan itibaren adet görülmesi mümkün değildir. Bu durumda gebelikte kanamanın söz konusu olacağını söyleyebiliriz. Adet görmeyi kısaca tanımlarsak şöyle söyleyebiliriz. Hamilelik yaşamayan kadınların hormonlarına bağlı olarak vajinal kanamasına verilen isimdir. Ancak her kanama olduğunda da buna adet görmek denilmemektedir. Gebeliğin başında meydana gelen bu kanamalara halk arasında lekelenme denilmektedir ancak anne bu kanamayı adet olarak nitelendirmektedir. Bu şekilde meydana gelen kanamanın nedeni ise embriyonun yumurta içerisine yerleşmesine bağlıdır. Gebeliğinizi biliyorsanız ve de bir kanama durumu ile karşı karşıya kalmış iseniz bu ilk günlerde bile olsa hemen doktorunuza koşmanız gerekir. Çünkü kanamalar düşüklerin de ilk belirtisi olmaktadır.

Gebelikte Kanamanın nedenleri

Gebelik dönemi içerisinde hangi dönemde olursanız buna göre farklı nedenler ortaya çıkacaktır. Örneğin ilk üç ayında kanama yaşıyorsanız o zaman bunun büyük bir ihtimalle düşük riski olacağını bilmeniz gerekir. Ancak bunun dışında da dış gebelik gibi durumların gerçekleşiyor olması halinde de kanamalar meydana gelebilecektir. Gebeliğin daha sonraki dönemlerinde ise yine kanamalar meydana gelebilmektedir örneğin bu dönemde bebek eşinden ayrıldığı için kanama olabilmektedir ya da doğuma yakın dönemde doğumun habercisi olan kanama şekli vardır. İşte bu kanamaların hepsinde önemli olan şey doktorunuza başvurmak olmalıdır. Çünkü doktor kanamanın nedenini bileceği için ona göre bir uygulama gerekiyorsa hızlıca yapacaktır.

Gebelik ile ilgili olmayan kanamalar

Gebelik sürecinde yaşadığınız her kanama aynı zamanda gebelikle ilgili olamaya bilir bu bazen rahim ağzında olan bir yaranın kanamasıyla da olabilir ya da kitleler nedeniyle hatta bazen basur da meydana gelen bir kanama da gebelik kanaması ile karıştırılabilmektedir.

Hksigorta.com’da mutlaka özel sağlık sigortası teklifinizi alın.

06 Ağustos 2020
206 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al