Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Doğum Sigortası Yaptırmak İstiyorum

Doğum Sigortası Yaptırmak İstiyorum

Bir annenin en büyük isteği doğum sürecinin kazasız belasız tamamlanarak bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almaktır. Bunun içinde doğumun öncesinden başlayan hazırlık süreci doğumdan sonra da yine aynı şekilde devam edecektir. Türkiye’de sağlık sigortaları bakımından gün geçtikçe yeni teminatlar eklenirken bunlardan bir tanesi de doğum sigortası olmuştur.  Kadınlar doğum sigortası yaptırarak gebelik sürecini daha rahat ve avantajlı bir şekilde tamamlıyorlar. Sürecin kolay ve daha uzman ellerce atlatılmış olması da anne ve babaya daha rahat bir nefes aldırıyor. Bu yazımızda doğum sigortası yaptırmak istiyorum diyen anne adaylarının merak ettikleri konular hakkında bilgiler verelim istedik.

Bir anne adayının bilinçli olması ve her şeyin farkında olması önemlidir. Bunun içinde doğum sigortası yaptırılması gerekli olduğuna inanıyorlar. Anne adayının ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda hazırlanan sigorta poliçesine ek teminatlarda eklenilerek süreç daha konforlu ve düzenli hale getirilebilir.

Doğum Sigortasının Anne Adaylarına Avantajları

Anne adayı doğum sigortası yaptırdığı zaman gebeliğinin başından sonuna kadar tüm rutin kontrollerini, tetkik ve tahlillerini, ameliyatı gibi her türlü giderleri uygun bir maliyet karşılığında almış olurlar.

Doğumun gerçekleşmesinin ardından olası hastalıklara karşı bebek sigorta kapsamı içerisine alınabilir. Ancak bunun dışında kuvöz masrafları da sigorta poliçesine dahil edilebilecektir.

Sigorta firmaları sigortalıya kolaylık sağlayabilmek için doğum teminatını bir paket halinde unmuş ve anlaşmalı olan hastanelere göre sigorta primlerinin belirlenmesi sağlanır.

Gebelik süreci içerisinde atama, tayin ve diğer nedenlerden dolayı aniden bir ikamet değişimi söz konusu olursa bu durumda anneye yeniden hastane seçebilmesi avantajı sağlanır. 

Doğum sigortasından yararlanılabilmesi için sigorta şirketlerinin belirlemiş oldukları bekleme süreleri vardır. Bu süre sigorta şirketine göre değişebilir 5 aydan başlayarak 2 yıla kadar süreç değişik olabilecektir. Bekleme süresi boyunca prim ödemesinin yapılması gerekir ancak bu süre içerisinde de gebe anne bu teminattan faydalanamaz. Bekleme süresinin bitmesinin ardından ise sigorta sahibi makul fiyatlarla doğumunu ve öncesinde rutin kontrol işlemini yaptırır.

Bazı sigorta şirketleri doğum sigortasını gebelik sonrasında da teminat altına almışlardır. Bu şekilde de hazırlıksız bir şekilde doğumun gerçekleşmesi halinde bekleme süresinin beklenilmesi zorunlu olmaz.

10 Eylül 2019
151 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al