Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Corona Virüsü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mı?

Corona Virüsü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaktaki amaç sağlığınızı güvence altına almak ve özellikle son zamanlarda ortaya çıkan Corona virüsü burada dikkatleri sağlık güvenceleri üzerine çekmiş durumda. Şu an bilindiği üzere ülkemizde bu virüse rastlamak mümkün değil lakin daha sonraki süreçte bizi nelerin beklediğini maalesef bilemiyoruz ve birçok kişi şimdiden virüse karşı kendilerini güvence altına almaya çalışıyorlar. Bilindiği üzere daha önce Türkiye ve dünya sars, domuz gribi gibi birçok hastalıkla mücadele etmek zorunda kaldı özellikle grip aşısı burada birçok kişi tarafından tercih edilen bir koruma yöntemi olarak kabul edildi. İsterseniz Corona virüsü tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında mı? Sorusunun yanıtını vermeden Corona virüsü ne demektir? Bunun yanıtını vererek devam edelim.

Corona Virüsü Nedir?

Hayvanlarda yaygın olarak görülen ve hayvandan insana bulacak zonotik bir virüs gurubudur. Şiddetli bir şekilde solunum yetmezliğine neden olarak insanları zaturre eden ve kendini değiştirebildiği için antibiyotik tedavisine yanıt vermeyen bu virüs ölümle neticelendirebiliyor. Bunun için şu an bu virüse karşı yapılabilecek hiçbir şeyin olmadığının altını çizebiliriz. Buradan yola çıkarak şöyle söyleyebiliriz ki tamamlayıcı sağlık sigortasının amacı özel hastanelere gittiğiniz zaman karşınıza çıkabilecek fark ücreti ya da ekstra ücretleri ödememenizi sağlamak. Bunun için Tamamlayıcı sağlık sigortanız var ve Corono virüsü kapmışsanız bu durumda istediğiniz bir hastaneye gittiğinizde size özel tedavi imkanlarından en üst seviyede yararlanabilirsiniz. Ancak ilaç tedavisine yanıt vermediğinden dolayı bu virüsü kapmış olmak en iyi hastanede tedavi görseniz bile şimdilik çözüm değil. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası ücreti ne kadar?

Muhtemelen bu virüsünde bir ilacı bulunacak ve sizin şimdiden kendinizi güvenceye almanız yerinde bir hareket olacaktır. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortasının bir özelliği de geçmişten gelen hastalıkları ödemediğidir. Yani bu virüs bulaştıktan sonra tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti almak isteseniz bile yararlanamıyorsunuz.

Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Corona virüsünün ölümcül sonuçlarının olduğunu söyledik ve belirtileri de şu şekilde oluyor. Çocuk ve yetişkinlerde belirtiler aşağıdaki gibidir.

  • Burun akıntısı
  • Boğaz ağrısı
  • Öksürük
  • Nefes darlığı
  • Baş ağrısı
  • Ateş
  • İshal
  • Bulantı ve kusma
  • Huzursuzluk hissi
  • Titreme
06 Şubat 2020
160 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al