Corona için Yüksek Risk Altındaki Kişiler Ne Yapmalı?

Corona için Yüksek Risk Altındaki Kişiler Ne Yapmalı?

Herhangi bir virüse maruz kalan herkes COVID–19 olma riski altındadır. Bazı kişilerin hastalanma olasılığı daha yüksek olması onların risk kapsamlarını daha geniş bir hale getiriyor. COVID–19 hakkında her gün daha fazla şey öğreniyoruz ve daha fazla bilgi elde edildikçe, Sağlık Bakanlığı ciddi hastalık riski hakkındaki bilgileri güncellemeye ve paylaşmaya devam ediyor.

Aşağıda risk kapsamı içerisinde yer alan kişilerin bu süreçte nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair bilgiler yer almaktadır. Eczaneye nasıl gitmesi gerektiğinden tutun da doktor kontrollerinin nasıl olması gerektiğine kadar hepsine dikkat etmesi gerekiyor.

Riskli Hastaların Doktor Kontrolleri

 • Eğer sürekli gittiğiniz bir doktorunuz varsa en güzeli onunla online iletişime geçmektir. Aile hekimleri bu süreçte ellerinden geleni yapıyorlar.
 • Acil olan durumların dışında gerekmedikçe hastane ziyaretlerini ikinci bir döneme kadar ertelemeye özen gösterin.
 • Eğer şahsen doktor ziyaretiniz gerekiyorsa hem kendinizi hem de başkalarını koruyabilmek için olabildiğince önlemlerinizi alın.
 • COVID-19’a sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, ziyaretinizden önce doktora veya 112’ye bildirin ve onların talimatlarını izleyin.
 • Halka açık yerlere çıkmanız gerektiğinde ağzınızı ve burnunuzu bir maske ile iyice kapatın.
 • Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.
 • İçeride ve sıradayken diğerlerinden en az 1,5 metre uzakta durun.
 • Ödeme yaparken mümkünse temassız ödeme yöntemlerini kullanın. Temassız ödemeyi kullanamıyorsanız, kart, nakit ile ödeme yaptıktan sonra ellerinizi sterilize edin. Eve gittiğinizde ellerinizi en az 20 saniye sabun ve suyla yıkayın.

Eczaneye şahsen ziyaretleri sınırlandırın

 • Tüm reçetelerinizi aynı anda sipariş etmeyi ve almayı planlayın.
 • Mümkünse, reçete siparişlerini önceden arayın.
 • Eczaneyi sık sık ziyaret etmek zorunda kalmamak için ilaçlarınızı daha fazla alıp alamayacağınızı öğrenmek için doktorunuza ve eczacınıza danışın.

Corona sonucu ölüme kadar giden bir süreç ve bu süreç içerisinde ne yapmanız gerektiği ve herhangi bir tedavi şeklinin olmadığı için tedbirlerinizi kendiniz almanız gerekiyor. Almadığınız ve önemsemediğiniz bir durumun sizin başınıza neler açabileceği konusunda tahmin bile edemezsiniz. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda ise sağlığınızı bu süreçte kendinizi çok daha iyi güvence altına almış olursunuz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi Ankara

17 Eylül 2020
266 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al