Çocuklarda Mutluluk ve Öğrenme

Çocuklarda Mutluluk ve Öğrenme

Mutluluk her insanın hakkı ancak çocuklar mutlu olmak ve rahatlamak amacıyla ne kadar fazla zaman harcıyorlarsa öğrenmeleri noktasında da o kadar başarılı oluyorlar. Peki, çocuklarınız ne kadar sık gülümsüyor?

Şöyle bir düşünün çocuğunuzu ilk gıdıkladığınızda kaç yaşındaydı. Araştırmalar bize gösteriyor ki bir çocuğun gülmesi ve zekası arasında bağlantı kurulmuş durumda. Bu anlamda öğrenme stratejilerine bakarsak öğrenmenin keyfine vardığınız da ve belleğinizin güçlenmesi için mutluluğu kullanmalısınız. Çocuklarınıza ne kadar eğlenceli ve sıcak bir ortam sunarsanız bir o kadar huzurlu bir aile hayatınız olacaktır.

Çocuğunuzun mutlu olmasını istiyorsanız onların size yapmış olduğu şakaları iyice dinleyin ve sanki ilk kez ondan duyuyormuş gibi gülümseyin. Hatta sizde onlara kendi şakalarınızdan anlatabilirsiniz. Üstelik çocukluk zamanınızdan ya da kendi kafanızdan tamamen hayal ürünü konular.

Çocukları mutlu edebilmek için pek çok yöntem vardır. Örneğin onu komik filmlere götürebilirsiniz ya da komik piyeslere. Birlikte güldüğünüz zaman bunun ne kadar bulaşıcı olabildiğini göreceksiniz.

Bu hayatta her şeyin çocukların gülmesi için olduğunu unutmayın dolayısıyla bazen hayatınızda ara sıra saçmalıklar yapabilirsiniz.

Çocuğunuz eğer ki gıdıklanmadan hoşlanıyorsa onu gıdıklayabilirsiniz. Gülmenin heyecanına kendisini katmasını sağlamalısınız.

Çocuğunuzun sosyal ve duygusal hayatıyla ilgilenmek öğrenme sürecinde çok önemlidir. Mutlu, güvenli ve desteklenmiş olarak ve aynı zamanda eğitilmiş bir zihinle okulda dehalarını kullanmaya hazır hale gelebilirler.

Çocuklar ve Sağlık

Çocuk yaş ne kadar küçük olursa karşılaşacağı sorunlar da o kadar büyük olacaktır. Çünkü çocuğun kendi derdini ve sıkıntısını anlatamıyor olması teşhisi güçleştirecek bir durumdur. Bunun için aileler genelde çocuklarının sağlıklarını göz önünde bulundurarak en iyisinin olmasını isterler. Elbette burada çocuk ve sağlık denildiğinde özel hastanelerin gündeme gelmesi de normaldir. Çünkü özel hastanede hem işlerin daha hızlı ilerlemiş olması hem de çocuğun konforunun düşünülmesi bu seçeneğin ağır basmasına imkan sağlar. Özel sağlık sigortası Ankara yaptırıldığında ise harcanacak olan para düşünülmediği için doğrudan tedaviye yoğunlaşılabilir. Burada yapılması gereken şey kaliteli bir sigorta firması bulmaktır. Biz Hksigorta.com olarak sizin için en uygun ve en iyi şartları sunan sigorta firmalarından teklif alarak sigortanızı başlatabiliriz.

20 Ağustos 2020
329 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al