Bireysel Sağlık Sigortası Ne Demektir?

Bireysel Sağlık Sigortası Ne Demektir?

Bireysel sağlık sigortası denildiğinde akla gelen ve tanım olarak açıklanabilen insanların şahsi olarak kendileri için yaptırmış oldukları bir sağlık sigortası türü akla gelir. Bireysel sağlık sigortası çok fazla geniş seçenekleri olan bir uygulamadır. Bunun için de tüm sigorta acentelerinin neredeyse tamamında bireysel sağlık sigortası ve kurumsal sağlık sigortası gibi hizmetler yer almaktadır.

Bireysel Sağlık Gerekli mi?

Bireysel sağlık sigortası gerekliliği şu durumda ortaya çıkıyor. Hastalık hiç bilinmeyen zamanlarda yani beklenmedik anlarda kapımızı çalabilecek bir durum. Hastalığı türü hafif ya da ağır olabilir bu da şiddetini belirleyecek olan bir faktördür. İnsanlar hastalandığı zaman eldeki imkanları değerlendirerek doktora giderler buda genellikle devlet hastaneleri ya da özel hastaneler olarak gerçekleşir. Devlet hastaneleri ücretsiz olarak hizmet verir ancak oraya gittiğini zaman acilde olsa sıra beklemek durumunda kalırsınız doktorunuzu seçemezsiniz kısacası size nasıl bir hizmet veriliyorsa onunla yetinmek durumunda kalırsınız. Ancak özel hastanelerde doktor seçmek ve de sıra beklemek zorunda kalmazsınız ancak bununda bildiğiniz üzere bir bedeli vardır. Bu bedel ise yukarıda da belirttiğim üzere hastalığın şekline göre değişebilir. Yani özel hastaneye çok ciddi paralar ödemek durumunda kalırsınız.

Ankara özel sağlık sigortası teklifi al

Gelelim bireysel sağlık sigortası olduğunda nasıl bir hizmetle karşılaşacağınıza ve ödemelerinizin nasıl olacağına.

Bireysel sağlık sigortası yaptırdığınız zaman istediğiniz bir hastaneye gidebilirsiniz ve burada yaptıracağınız muayene, tahlil ve tedavi süreçlerinin hiçbirinde para ödemek zorunda kalmazsınız. Çünkü primlerinizi aylık olarak ödersiniz ve bu ödediğiniz prim ile aldığınız hizmet arasında ciddi bir fark vardır. Örneğin sık hastalanan biriyseniz ya da kalıcı bir hastalığınızın oluşması durumunda bireysel sağlık sigortası size tüm özel hastanelerin kapısını açacaktır. Sizde doktorunuzu seçebileceğiniz gibi sıra beklemek zorunda da kalmazsınız.

Sanıyorum ki bireysel sağlık sigortasının yapılması durumunda gerekliliğini de az çok anlatmış sayılırız. Şimdi bu noktadan sonra artık karar size düşüyor. Ya sağlık sigortanızı yapıp konforlu bir şekilde hastane süreci yaşarsınız ya da uzun kuyruklar bekleyip size verilen hizmetlerle yetinmek durumunda kalırsınız. Tabii ki tüm bunlarında yine bütçeniz dahilinde olması gerektiğini de hatırlatmadan geçmemek gerekiyor.

04 Temmuz 2020
216 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al