Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi Arasındaki Fark Nedir?

Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi Arasındaki Fark Nedir?

Özel sağlık sigortası yaptırmanın en önemli avantajlarından birisi hiç vakit kaybetmeden tedavinize odaklanılması ve bu tedavi sürecinin de daha iyi bir ortamda ve daha iyi doktorlar tarafından sunulmasını sağlamaktır. Bugün ülkemizde uygulanan genel sağlık sigortalarını düşündüğümüz zaman ve sağlık uygulamalarına baktığımızda özel sağlık sigortasının ne kadar önemli bir gereklilik olduğu da ortaya çıkıyor. 

Özel sağlık sigortası

Özel sağlık sigortası denildiğinde akla gelen ilk şey bir özel hastanede lüks bir şekilde ve uzman doktorlar tarafından sağlık giderlerini düşünmeden muayene olabilmeniz gelir. Bu sayede sağlığınızı güvenli ellere teslim ederken aynı zamanda modern hastanelerden de yararlanma imkanı bulmuş olursunuz. Bir insan için hayattaki en önemli şey sağlıktır ve sağlığınıza gerekli özeni ve önemi vermediğiniz zaman bu zincirin tüm halkalarını da derinden etkileyecektir.

Özel sağlık sigortalarında özellikle tamamlayıcı sağlık sigortasında iki çeşit olarak tedavi süreci işler. Bu sizin alacağınız poliçenize göre değişecek olan bir süreçtir ve bu süreçte de poliçenize göre ödeme yaparsınız. Sigorta iki türlü işliyor bunlardan biricisi yatarak tedavi ikincisi ise başlığımızdan anlaşıldığı gibi ayakta tedavi. Sigorta şirketleri müşterilerine hizmet verirken bu iki sigorta türünü tek bir paket halinde sunar ve bu şekilde sağlık sigortası yaptırmış olmak hem daha karlı hem de daha avantajlıdır. Başlıktan da anlaşıldığı gibi ayakta tedaviyi yatarak tedaviden ayırt eden en önemli şey nedir. İsterseniz arasındaki farka bir göz atalım.

Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi

Yatarak tedavi ciddiyet isteyen ve ihmale gelmeyen bir süreçtir. Dolayısıyla yatarak tedavi sigortası yaptırdığınız zaman hastanedeki sürecinizle ilgili olarak hiçbir ücret ödemezsiniz. Muayene, tedavi, teşhis, tahlil, ameliyat gibi her şeyden yararlanabilirsiniz. Yatarak tedavi sigortanızın devreye girebilmesi içi hastanede 24 saatin üzerinde kalmış olmanız gerekiyor. Dolayısıyla siz zaten yatarak tedavi olacağınız için bu çok mühim değil.

Ayakta tedavide ise hastaneye gittiğiniz anda tahlil, tedavi, teşhis ve muayene gibi girişimlerden yararlanabilirsiniz. Ayakta tedavide genellikle sigorta şirketleri belli bir parasal limit dahilinde doktor muayenenizi karşılayacaktır. Bu süreçten sonrası ise karşılanmaz. Özel sağlık sigortaları 1 yıl boyunca geçerli olur 1 yılın sonunda tekrar yenilemek zorundasınız.

04 Nisan 2019
197 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al