Aracıma Kim Çarptı Bilmiyorum Sigorta İşlemleri Nasıl Olacak?

Aracıma Kim Çarptı Bilmiyorum Sigorta İşlemleri Nasıl Olacak?

Bir aracınız varsa ulaşım konusunda pek problem yaşamazsınız. İstediğiniz yere gidebilir, istediğiniz yerden canınız ne zaman istiyorsa kalkabilirsiniz, sabah işinize, okulunuza giderken rahat edeceğiniz gibi araç sahibi olmanın beraberinde getirdiği bir takım zorluklarda olacaktır. Çünkü bir aracınız varsa onu korumak zorundasınız. Aksi takdirde nelerle karşılaşabileceğinizi kesinlikle bilemezsiniz.  Karşılaşacağınız zararlar siz aracınızın içindeyken de içinde yokken de olabilir. Hatta bir sabah evinizden ya da bir akşam işinizden çıktınız tam aracınıza geldiğinizde gördüğünüz manzara sizi çok üzebilir. Hiç bilmediğiniz bir adam aracınıza çarpmış ve ortada yok. Tahmin ediyorum ki bu hiç kimsenin istemeyeceği bir durum ve gerçekten de can sıkıcı sonuçları olacak. Hatta etrafta kamerada olmadığına göre işler biraz sıkıntılı.

Zarar Veren Sürücü Belli Değilse

Aracınıza çarpan kişiyi bilmiyorsanız o zaman sizi iki seçenek karşılayacak. Birincisi kaskonuz varsa bunu devreye almak, kasko sigortasında güvence hesabı mevcuttur. Ancak güvence hesabı konusunda hiçbir fikriniz yoksa o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Kasko teklifi al Ankara

Güvence Hesabı Ne Demek?

Güvence hesabı sigorta güvencesinden yoksun olan kişilerin zararlarının karşılanması için kurulmuş olan bir sistemdir. Özellikle yaralanma ya da ölüm gibi bedensel olan zararların karşılanmasını sağlar. Eğer ki hasar neticesinde tedavi gerektiren bir hasar oluşmamış ise bu durumda kasko sigortası devreye girecektir.

Görgü Tanıkları

Görgü tanıkları genelde olacaktır. Bunun için etrafınızdaki insanlara, dükkanlara, ev sahiplerine mutlaka sormalısınız. İçlerinden birisi aracı görmüş olabilir ve o size yol gösterebilir.  Sonuç olarak şöyle toparlamamız gerekirse bir sürücü için kaza can sıkıntısı olmanın yanı sıra maddi olarak da onu zarara sokabilecek bir durumdur. Tüm suç karşı tarafın olsa bile araca vereceği değer kaybı sizin cebinizden çıkacağından dolayı kaza yapmış olmak sürücüler için maddi ve manevi bir kayıp anlamına gelecektir.

Eğer aracınız var ve güvende olmasını istiyorsanız mutlaka kasko sigortasını yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kaskosuz bir aracın başına gelebilecekler hiçbir zaman kestirilemez. Bunun için aracın direksiyonunda olun ya da olmayın kafanızın rahat etmesini istiyorsanız kasko sigortası şarttır. 

03 Temmuz 2020
352 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al