Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir araca ihtiyacınız var ve almak istiyorsunuz ancak peşin almak size ağır geleceğinden dolayı araç için kredi kullanmak size çok daha mantıklı geliyor. Üstelik bu şekilde aldığınızda ödeme zorluğu da çekmeyeceğinizi düşünüyorsunuz. Bankalar böyle durumlarda sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan seçenekler sunuyor ve bu seçeneklerden bir tanesi de araç kredisidir. Araç kredisi için başvurabilmeniz belli şartların yerine getirilmiş olmasıyla tamamlanır. Ancak şartlar her bankadan bankaya da değişiklik gösterecektir. Bunun için önce bankanın faiz oranlarına bakmak ve ona göre hareket etmekte fayda vardır. Bankanın sunmuş olduğu şartlar ise kendi internet sitelerinden ya da şubelerinden detaylı bir şekilde öğrenilebilir. Bu sayede her bankayı dolaşmadan internetten bu bilgileri alıp birbiri arasında kıyaslayabilirsiniz. Bankanızı seçtikten sonra sise ne kadar alacağınızın ve ne şekilde ödeyeceğinizin de belirlenmesi gerekiyor. Her şeyi belirledikten sonra iş araç kredisi için başvuru aşamasına geliyor.

Araç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankanıza giderek durumu izah ediyorsunuz ve çekeceğiniz miktar ve taksit sayısını belirleyerek başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz. Kredi siciliniz, gelir belgeniz vs. varsa böyle durumda her banka size araç kredisi verecektir. Ancak araç kredisi başvuru sırasında da sizden yukarıda belirttiğim gibi bir takım şartlar beklenir ve bunlardan en önemlisi de aracın ipotek edilmesidir.

Kredi Başvurusunda Bulunma

Her banka müşterilerinin beklentilerini karşılamak için çalışır ve bunların başında da gelir belgenizin mutlaka olması gerekir. Bankalar yeni bir araç alımında özellikle kaskoyu zorunlu tutabilirler. Banka kendisini güvenceye alabilmek için bir takım faktörleri de göz önünde bulunduracaktır.

Araç Kredisi İçin Ne Gerekiyor?

Her bankanın şartlarının farklı olduğunu söyledik ancak genelde ortak şartlar arasında TC kimlik fotokopisi, gelirin belgesinin fotokopisi, aracın ruhsatı, fatura, noter satış sözleşmesi. Aracı almak için şartların yerine getirilmesi neticesinde bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. Ve başvurunuz incelenecektir. Bu inceleme neticesinde eğer ki olumlu görülürse bu durumda banka size istediğiniz krediyi verecektir. Genel de banka kredisinin sonuçlanmasının süresi bankadan bankaya değişiklik gösterir ancak ortalama bir süre belirtecek olursak her banka 24 saat içerisinde size olumlu ya da olumsuz dönüş yapacaktır. Onay almanız durumunda da hemen kredinizi alabilir istediğiniz araca da kavuşabilirsiniz.

07 Nisan 2019
177 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al