Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araç Alırken Kilometre Önemli mi?

Araç Alırken Kilometre Önemli mi?

İkinci el otomobil alırken ilk dikkat edilen konulardan bir tanesi olan kilometrenin orijinal olup olmadığını anlamak önemlidir. Çünkü eski model araçlarda kilometre düşüren çok insan var. Günümüzde yapılan araç muayenelerinde artık bu işlem olabildiğince engellenmiş olsa da eski arabaların kilometreleri düşürülmüş olduğundan bu araçların halen piyasada olduklarını da biliyoruz. Bunun için ikinci el bir araç alacaksanız mutlaka bu işi bilen biriyle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. 

İkinci el araç alacak sürücüler kafasında kırk tane soruyla otomobil almaya çalışırlar. Örneğin aracın hasarı var mı varsa ne kadar, kilometresi, bakımlarının yapılıp yapılmadığı çalışmayan aksamının olup olmadığı vs.vs. bunların tamamı aslında bir mesajla anlaşılabilecek bir şey bunun içinde araç alırken sorgulama yapmak önemli.

Günümüzde teknoloji artık tahmin edemeyeceğimiz kadar ilerledi ve her sektörde kendi içerisinde teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyorlar. Otomobil sektöründe de sürücülerin kafasındaki soru işaretlerinin ortadan kaldırılabilmesi ve şüphelerin giderilmesini sağlayacak olan yardımcı uygulamalar bulunuyor. Bunlar yazılımlarla çözümlenirken aynı zamanda sistem üzerinde de kayıtlı olarak bekletiliyor. Örneğin aracın şu an kaç kilometrede olduğunu da bu şekilde öğrenebiliyorsunuz. 

Hksigorta.com’dan Ankara Kasko Sigortası teklifinizi alın.

Araç Kilometre Düşürme

Çok yaygın olarak yapılan bu sahtekarlık durumuna karşın dikkatli olmakta fayda var. aracın yaşına bakıyorsunuz kilometresine bakıyorsunuz bunun olması mümkün değil bunun içinde durumdan şüphe etmeniz mutlaka gerekiyor. Ama model yüksek araç çok kullanılmış ancak kilometre düşürülmüş burada anlamanız mümkün değil. Analog kilometrelere baktığımız zaman burada düşürme işlemi çok basit bir şekilde yapılabiliyor. Dijital göstergelerde ise teknolojinin farklı bir alanı kullanılıyor. Bilgisayara yüklenen yazılımla birlikte aracın kilometresiyle oynanıyor. Kısacası bir aracın kilometresiyle oynanacak ise dijital ya da analog olması bir şey değiştirmiyor. Bunun için de sizin dikkat etmeniz konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Otomobil ne zaman muayeneye girmiş mutlaka kontrol edin orada son gösterge kilometre yazılı olacaktır.
  • Aracın servise girdiği fatura bilgilerine bakabilirsiniz.
  • Aracı almadan önce mutlaka yetkili bir servisi götürün ve orada gösterin. Ekspertiz hizmeti alın

Eğer ki alacağınız aracın kilometresiyle oynanmışa o zaman bu maddelerin bir tanesinde mutlaka açık olacak ve siz anlayabileceksiniz. Bu şekilde de sahtekarlığa aldanmamış olursunuz. Üstelik bunu yapmanın cezasının olduğunu unutmamalısınız.

20 Mayıs 2020
37 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al