Kaskoda Tek Sürücü İndirimi

Kaskoda Tek Sürücü İndirimi

Sigortacılık sektörünün gelişimi ve bu alandaki rekabetin artması sigortacılıkta da farklı uygulamaların geliştirilmesini sağladı. Rekabet çerçevesinde firmalar daha fazla müşteri kitlesine erişebilmek amacıyla indirim ve kampanya gibi farklı uygulamalarla birlikte kasko ürünlerinde de yenilikleri sunmaya özen gösteriyorlar. Firmalar daha fazla müşteri elde edebilmek amacıyla kasko tekliflerinde bazı indirimler uygulayabiliyorlar.

İndirimler firmaya göre değişiklik gösterebiliyor. Her firma kendi politikası doğrultusunda bir indirim düzenliyorlar. Bu indirimler değerlendirerek kasko poliçesini düzenlettirmek ise sürücülere düşüyor. Lakin burada bazı indirimler söz konusu ki her sigorta firması bu indirimleri kendilerinde uygulamak zorundalar. Mesela hasarsızlık indirimi tüm sigorta şirketlerinde aynı şekilde uygulanabiliyorlar. Ancak pek çok araç sigortası sahibi bu indirimden bir haberdar diyebiliriz. 

Kasko fiyat teklifi Ankara

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık indirimi kasko sigortası boyunca aracın hasar görmemesi durumunda yeni poliçe hazırlanırken elde edilecek olan indirimdir. Hasarsızlık indirim oranı hasarsız geçirilen yıl arttıkça yükselmeye devam edecektir. Eğer ki poliçeniz içerisinde hasar talebinde bulunursanız o zaman bu indirimden faydalanmanız mümkün olmayacaktır. 

Farklı indirimler ise çoğu sigortalı tarafından bilinmiyor. Çünkü bu indirimler sigorta şirketinin size vermiş olduğu indirimler değildir. Bunun içinde indirim sigorta şirketinin inisiyatifine bırakılmıştır. Mesela başlığımızdan da anlaşılacağı üzere tek sigorta indirimi bunlardan bir tanesidir. Sürücülerin bilmedikleri bu indirim ise şu şekildedir. 

Kaskoda Tek Sürücü İndirimi ve Bilinmeyenleri

Kasko sigortasında fiyatlar belirlenirken teminatlar ön planda tutulur. Yani sigortalının vermiş olduğu bilgiler temel belirleyici unsurlardır. Tek sürücü indirimi de riske dayalı olan bir indirim seçeneği olduğundan dolayı aracın sürücüsü ne kadar az risk gurubu içerisinde olursa indirimde o kadar düşük olacaktır. Aracı yalnızca siz kullanacaksanız, tek sürücü indirimini değerlendirebilirsiniz. Bu durumda aracı yalnızca siz kullanacağınız için, kasko fiyatlarına dair alternatifler size göre sunulur. Bu noktada önemli olan sizin ne kadar risk içerdiğinizdir.

Aracı belirtmiş olan ya da belirtilecek olan kişilerin dışındakiler kullanırsa bu durumda kaza risk oranı da artmış olacaktır. Dolayısıyla bu durumda indirim oranı da uygulanmaz. Bunun için sigorta firmaları aracın sadece bir kişi tarafından kullanılması halinde indirimi de yüksek tutacaktır.

02 Ağustos 2020
740 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al