Kasko Sadece Kazaları mı Karşılar?

Kasko Sadece Kazaları mı Karşılar?

Kasko sigortası yaptırıyoruz ancak tam olarak neleri karşılar ve ne zaman devreye girer bu konularda gerekli bilgiye sahip değiliz. Edindiğimiz bilgiler genellikle kasko sigortasını yaptırdıktan sonra oluyor. Ancak ilk kez kasko sigortası yaptırmak isteyenlerin kafasında da bu soru işareti bulunur. Bizde buradan yola çıkarak siz değerli müşterilerimiz ve takipçilerimize kasko sadece kazaları mı karşılar? Bu konu hakkında açıklama yapalım istedik.

Eğer siz kasko sigortasının sadece çarpma ve çarpışma gibi durumlarda devreye girdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü kasko sigortası temel teminatları ve hizmetlerinden haberdar değilsiniz demektir.

Kasko sigortası hasarların yanı sıra yaşamda meydana gelebilecek olan riskleri de karşılıyor. Bunun için genel kapsamlı bir güvence demek yerinde olacaktır.  Bu durum aslında şöyle farklı sonuçları da ortaya çıkarıyor. Bir sürücü kaskonun kazaları karşıladığını düşündüğü zaman eğer ben kaza yapmazsam bu durumda kaskoya da gerek yokmuş.

Kasko fiyatları Ankara 

Oysaki kasko sigortası yalnızca sürücüyü, aracı hatta araçtaki tüm işlemleri güvence altına alacaktır. Ancak net bir bilgi almak istiyorsanız kasko sigortanızı yaptırmadan önce mutlaka araştırmalı ve detaylar hakkında bilgi almalısınız.  Kasko teminatları ve kaskoda ek seçenekler sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Türkiye’de en çok yapılan kasko sigortası seçeneğinin ne olduğunu öğrendiğinizde net olarak neye karar vermek istediğinizi de bileceksiniz.  Aşağıda kasko sigortasının kapsamı içerisinde olan teminatlar hakkında birkaç örnek verilmiştir.

Deprem Teminatı

Kasko sigortası olası bir deprem sonrasında ya da yanardağ püskürmesi sonucunda aracınızda meydana gelebilecek olan zararları karşılayacaktır. 

Sel ve Su Baskını

Türkiye’de sel ve su baskınları sıklıkla yaşanılan durumların başında geliyor. Dolayısıyla aracınız bir sele kapıldığında ya da su altında kaldığında meydana gelebilecek olan zararların karşılanmasında devreye girecektir.

Terör Teminatı

Terör her zaman olası ihtimaller arasında yer alan durumların başında geliyor. Olası bir terör olayı içerisinde aracınız mahsur kaldığında zarar gelirse kasko sigortanız bu durumu karşılayacak ve sizi maddi sıkıntıdan koruyacaktır. 

Eskime Teminatı

Belki bundan pek çok sigortalı haberdar değildir ancak eskime teminatı ile birlikte aracınızın hasar sonrasında tamir edilmesi sırasında hasarlı parçaların yenisiyle değiştirilmesi kasko tarafından yapılır.

25 Mayıs 2020
494 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al