Yangın Sigortası Ne Demektir?

Yangın Sigortası Ne Demektir?

Özel ya da ticari bir maksadı olan yapılarda kendi kendine meydana gelebilecek olan yangınlara karşı yapı ve içerisindekilerin güvence altına alınmasını sağlamaktır. Yapılarda yangın çıkmasının nedenleri vardır. Örneğin yıldırım düşmesi ya da beklenmedik anda bir şeylerin infilak etmesi neticesinde yangınlar meydana gelebilir. Dolayısıyla bu yangınlar sonrasında bir takım maddi zararlarda meydana gelebileceğinden dolayı bu sizi sıkıntıya sokabilecektir. Yangının oluşması halinde ise söndürmek ve hasarın azaltılması sırasında meydana gelebilecek olan fiziki hasarlarda yine yangın sigortasıyla güvence altına alınacaktır.

Yangın sigortası yaptırmak istediğiniz zaman karşınıza çıkacak olan ise şu şekildedir. Grev, lokavt, kargaşa, terör, deprem ve benzer nedenlerden dolayı yapılar tehlike altında olabilir. Bunlar ve benzer durumlarla ilgili olarak yangın sigortası devreye girer ve sizim maddi sıkıntıdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Yangın sigortasının hesaplaması yapılırken binanın değeri ve yeniden yapım sonrasında ortaya çıkacak olan maliyet değerlendirilir. Bu maliyet içerisine arsanın değeri ve yapının bulunduğu bölgede ele alınır. Son olarak ise yapının türü ve kullanılmış malzemeler göz önünde bulundurularak poliçe hesaplaması yapılacaktır. 

Yangın Sigortasında Kapsam Dışı Durumlar

Savaş, iç savaş, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunların gerektirdiği askeri hareketler nedeniyle meydana gelen zararlar, herhangi bir nükleer yakıttan meydana gelen zararlar, kamu otoritesi tarafından sigortalı şeyler üzerinde yapılacak tasarruflar sebebiyle meydana gelen zararlar ve yangın çıkarmaksızın kavrulma neticesinde meydana gelen zararlar sigorta teminatının dışındadır.

Eğer ki yangın sigortasına ek teminatlar ekleterek kapsamının genişletilmesini istiyorsanız bu durumda öncelikli olarak yangın sigortasının da yapılmasını sağlamak zorundasınız. Yani bu sigortanın genel şartları yapılmadan ek poliçe de hazırlanamaz.

Unutulmaması gereken nokta yangın her insanın her zaman başına gelebilecek beklenmeyen felaketlerden bir tanesidir. Yangının çıkacağı yere göre alacağınız zararın boyutu da büyük olacağından dolayı kendinizi, ailenizi ve birikimlerinizi güvenceye alabilmeniz için yangın sigortası yaptırmalısınız.  Beklemediğiniz bir anda yaşayacağınız bu afetin sizin hayatınızın sonraki bölümünü de etkilememesini istiyorsanız mutlaka öncesinden tedbir almalısınız.

Hksigorta olarak siz değerli müşterilerimize yangın sigortası yapabiliyoruz. Bu noktada bizden alacağınız teklif sonrasında uygun sigortanızı yaptırabilirsiniz.

14 Mayıs 2019
501 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al