Trafik Sigortasını Gününden Önce Yenilemek

Trafik Sigortasını Gününden Önce Yenilemek

Trafik sigortası zorunlu yapılan bir sigorta turudur ve olası kaza sonrasında sigortanız devreye girerek üçüncü şahıslara verilen zararlarda devreye girecektir. Trafikte hareket etmenin beraberinde getirmiş olduğu bir takım riskler söz konusudur. Bu riskleri en aza indirmenin ilk yolu ise öncelikli olarak sürücünün kendine olan güvenini kazanmasıdır. Kendine güven ise trafikte kendisini rahat hissetmesini sağlamak. Trafikte direksiyondaki bir sürücü ne kadar gerin olursa kaza ihtimali de bir o kadar yüksek olacaktır.  

Trafik sigortası, her yıl zorunlu olarak yeniletmeniz gereken bir sigorta türüdür. Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmanız söz konusu değildir. Böyle bir şey olması durumunda ise cezai işlemle karşı karşıya kalırsınız. Aynı şekilde trafik sigortası her yıl yenilenmesi gerektiği için yapılmaması halinde ya da gecikmesi durumunda cezalı olarak işlem yapılır. Ayrıca sigortanızı yaptırmayı geciktirdiğiniz için cezanın yanı sıra poliçe fiyatı da artabilir.

Trafik sigortası teklifinizi Hksigorta.com adresinden almayı unutmayın.

Trafik sigortası fiyat teklifi Ankara !

Zamanı gelmeden araç sigortası yapılır mı?

Sigorta poliçenizi gününden önce yeniletmek istediğinizde mevcut poliçeniz bu durumdan etkilenmez. Yani bir örnekle açıklamak gerekirse, mevcut poliçenizin bitmesine henüz 1 ay varken yeni bir trafik sigortası yaptırırsanız, yeni poliçe bir ay sonra kullanılabilir olur. Mevcut trafik sigortası poliçesinin, poliçede belirtilen bitiş tarihi dolmadan yeni poliçenin geçerliliği olmaz. Gününden önce yenilemiş olduğunuz poliçe, mevcut poliçenin bitim tarihinde başlar ve 1 yıl süreyle geçerliliği olur. Sigorta poliçesini gününden önce yenilemenin daima sigortalıya avantaj sağlayan bir durum olduğunu unutmayın ve trafik sigortanızı günü gelmeden yenilemeye çalışın.

Trafik sigortası zorunlu olmasına karşın sigorta şirketleri arasında fiyat farklılıkları söz konusu olur. Dolayısıyla burada birden fazla firmadan teklif almak her zaman daha mantıklı olacaktır. Ancak bunun için sigorta firmalarını tek tek dolaşmanıza gerek yoktur. Firmamız siz değerli sigortalılara tek bir merkez üzerinden fiyat teklifi alır ve en uygun teklifi size bildirir. Sizde bu sayede sigorta firmalarını tek tek gezmek zorunda kalmazsınız. 

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmak sizi maddi manevi olarak güvence altına alacaktır.

11 Ocak 2020
745 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. hasan dedi ki:

  merhaba geçen sene trafık sigortamın 28 gün öncesinden yeniledim ancak kucuk bir kaza yaptım haliyle basamak düşmemiş oldu, 2 ay sonra tekrardan yeniletmem gerekecek bu durumda basamak düşecek mi

  1. admin dedi ki:

   Merhaba,
   Normalde basamak düzeltme zeyili yapılması gerekiyordu ancak atlamış sigorta şirketi.
   Herhangi bir basamak düşmesi olmaz. Bu konuda açıkçası çok fazla sorun yaşanıyor ve sigorta şirketleri durumu düzeltmeye çalışıyorlar.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al