Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tansiyon Hastaları Sağlık Sigortası Alabilir mi?

Tansiyon Hastaları Sağlık Sigortası Alabilir mi?

Şehir yaşamının en büyük sıkıntılarından biri olan hareketli hayat ve stres bazı insanların üzerinde büyük baskıya neden oluyor. Dolayısıyla insan üzerindeki bu büyük stresi atabilmek içinde kendince çözümler üreterek bu durumun üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Bazıları bunu başarabilirken bazıların da başaramadıklarını görebiliyoruz. Stresin en önemli kaynaklarına baktığımızda tansiyon hastalığını görmek mümkündür. Çünkü tansiyon insanın kendisine vereceği önemi yeterince gerçekleştirememesi ve aşırı yorgun olmasından kaynaklanan genetik etkisi olan bir durumdur. Dolayısıyla bunun üstesinden gelebilmekte öyle kolay olmuyor. O zaman kolay olmayan bu durum karşısında insanın kendi önlemini alması da sağlığını ciddiye aldığını gösteriyor. Örneğin özel sağlık sigortası hizmeti aldığınız zaman karşılaşacağınız sağlık konforu standart bir uygulamanın çok daha üzerinde olacaktır. Bunun için mutlaka kendisi için sağlığı söz konusu olduğunda hatta olmadan önce gerekli önlemleri almış olmalıdır.

Özel Sağlık Sigortası Faydası

Yukarıda belirttiğimiz durum üzerine bir örnek paylaşacak olursak şu şekilde belirtebiliriz. Mesela Sevgi Hanım çalıştığı işi nedeniyle çok stresli bir hayatı var. Müşterileriyle, eviyle, çocuklarıyla ve kendi sosyal hayatıyla ilgileneyim derken büyük stres yaşıyor. Zaman içerisinde bu stres onun üzerinde büyük bir yük oluşturmuş ve tansiyon şikayetiyle doktora gitme ihtiyacı hissetmiş. Hastane tercihinde ise gereksiz prosedürlerle uğraşmamak için özel bir hastaneyi tercih etmiş. Dolayısıyla özel bir hastaneye gitmiş olmak muayene, teşhis ve tedavi gibi süreçleri kapsadığı için bu süre içerisinde ciddi para harcamış ve süreç birazda ciddiyet kazandığında harcanan paranın boyutu da büyüdükçe büyüyor. Sevgi hanım durumu bizimle paylaştığında ise biz ona yardımcı olmaya çalıştık. Ancak rahatsızlığı poliçeden önce belirlenmiş olduğundan dolayı birçok sigorta firması sağlık sigortası yapmayı reddetti. Ancak Hksigorta olarak biz uzun süren uğraşlarımı neticesinde önceki hastalıkları da kapsam içerisine alan bir sigorta firması bulduk ve Sevgi hanımın sorununun çözülmesini sağladık.”

Yukarıda da belirttiğimiz örnekten yola çıkarsak şu şekilde belirtebiliriz. Sağlığımız bizim için çok önemli ve henüz sağlığınızla ilgili sorunlar yaşamadan önce kendi önleminizi almanız gerekiyor. Eğer ki kendi önleminizi almakta geç kalırsanız bu kez sigorta şirketleri sizin için sağlık sigortası yapmak istemeyecekler çünkü özel sağlık poliçelerinde genellikle geçmişten gelen hastalıklarda ödeme yapılmaz.

05 Mayıs 2019
174 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al