Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

SGK’lı olan vatandaşların fark ödemeden özel hastanelerde tedavi olabilmesini sağlayan sigorta türüdür Tamamlayıcı Sağlık Sigortası. 60 yaşın altında olan her Türk Vatandaşı yüksek prim ödemeden bu sigortaya başvurarak SGK’nın anlaşmalı olduğu özel hastanelerde tedavi olabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?

T.C vatandaşı, her sigorta şirketine göre üst sınırın değiştiği fakat en fazla 60 yaşında ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan herkes Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajı; özel sağlık sigortaları, özel hastanelerde ayakta tedavilerin genellikle %80’i karşılarken, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise %100’ü karşılanmasıdır. Diğer bir avantajı ise teminat kapsamına girmek için belli bir süre gerekmemesidir. Özellikle doğum sigortası için bir bekleme süresi vardır. Sadece doğum teminatı da seçilirse seçilen poliçe farklı fiyatlandırılır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları Ankara

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının iki tür teminatı vardır: Yatarak ve ayakta + yatarak.

Yatarak Tedavi

Tek başına da satın alabileceğiniz yatarak tedavi, sigorta başlangıç tarihinden sonra gerçekleştirilen rahatsızlıklarda, doktorun raporda ayrıntılı olarak belirtmesi ve tıbben gerekli olması şartıyla; sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durumlarında geçerlidir.

Ayakta ve Yatarak Tedavi

Ayakta ve yatarak tedavi teminatı tıbbı müdahalelerin yanı sıra tahlil, fizik tedavi, radyoloji gibi tedavileri kapsamaktadır. Her muayene için ayrı tanı işlenir. Fakat ayakta ve yatarak tedavi poliçe kapsamı boyunca yılda sadece 10 kez ile sınırlandırılmıştır. 10 adet muayeneden sonra oluşabilecek diğer ayakta tedavileri kapsamayacaktır. Teminat kapsamına girmek için belli bir süre beklenmesi de gerekmemektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?

Tamamen isteğe bağlı olarak yaptırılan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel sigorta şirketleri tarafından sunulmakta olup herhangi bir zorunluluğu yoktur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatını Kapsar mı?

Doğum teminatını sağlık sigortanıza ek teminat olarak ekletebilirsiniz. Bu sayede hamilelik sürecinde tüm muayeneleri, tetkikleri ve hatta doğumunuzu tam teşekküllü hastanelerde, güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Her sigorta şirketinin doğum paketi için uyguladığı bekleme süresi farklılık gösterir. Belirlenmiş olan bekleme süresinden önce oluşan giderler doğum paketi kapsamında karşılanmaz. Burada dikkat etmeniz gereken konu; tamamlayıcı sağlık sigortanıza doğum teminatını ekletmeden önce gebeliği ne zaman planladığınız ve bekleme süresini dikkate almanızdır.

16 Nisan 2020
78 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al