Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İptal Edilir mi?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İptal Edilir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, hayatını daha garantili yaşamak isteyenlerin tercih ettiği yöntemlerin başında geliyor. Ancak bazı soru işaretleri var ki ihtiyaç olmasa bile bu sorunun yanıtı merak ediliyor. Sorulardan birisi olan tamamlayıcı sağlık sigortası iptal edilir mi? konusunun yanıtını verelim istedik. Tabi tamamlayıcı sağlık sigortanızı iptal ettire biliyorsunuz. Bu şekilde bir hakkınız var ancak burada şöyle bir durum söz konusudur.  Siz sigortanızı başlattınız ve 30 günlük deneme süreci içerisinde sistemi kullanmak istemediniz çünkü hoşunuza gitmedi ya da kendinizce farklı nedenleriniz var. 30 günü geçmeden iptal ettirmeniz halinde paranızı tekrar geri alabiliyorsunuz. Fakat 30 gün içerisinde bu sigortadan faydalanmışsanız o zaman paranızın tamamını almanız söz konusu değildir. Hatta bazı sigorta şirketleri, kullanılmış poliçeyi iptal etmiyorlar.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının iptal edilmesinin belli başlı nedenleri vardır. Bu nedenlere baktığımız zaman ise aşağıda belirteceğimiz şekilde gerçekleşiyor.

  • Genelde sigorta şirketlerinden memnun olmayan kişiler sigortasını iptal ettirirler.
  • Sigorta şirketi ile anlaşmalı hastanelerin sayısının az olması durumunda
  • Ekonomik gücünün bozulması durumunda
  • Sigorta şirketini değiştirmek ister ancak bilinçsiz bir şekilde sağlık poliçesini de iptal edenler
  • Haberi olmadan sigortası iptal olanlar.

Bazı sigorta şirketleri müşterilerine yaklaşırken direk olarak nakit odaklı baktıklarından dolayı gerekli bilgileri vermiyorlar. Bu bilgilerin eksik verilmesi ise aynı zamanda kullanıcısının memnun kalmamasına neden olabiliyor. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortasında alınacak olan hizmetler çeşitlidir. Bu çeşit ise sigortayı yaptıracak olan kişilerin beklentisine göre değişkenlik gösterir yani herkes aynı hizmeti almak istemeyebilecektir. Bunun için tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti verilirken konuyu iyice anlatmalı ve yaptıracak olan kişinin de araştırması gerekiyor.

Biz Hk sigorta olarak müşterilerimize her türlü bilgileri eksiksiz bir şekilde sunuyoruz. Bu sayede siz değerli müşterilerimizin kafasındaki soru işaretlerinin de ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Sigorta yaptırılırken en önemli konuların başında güven gelir. Biz siz değerli müşterilerimizin bize güvenmeleri konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya ve sizi her zaman doğru bilgilendirmeye çalışırız. Tamamlayıcı sağlık sigortası mutlaka dikkat edilmesi gereken bir hizmettir bunun içinde sigortanızı yaptırırken mutlaka poliçenizi iyi bir şekilde okumalısınız.

10 Mayıs 2019
404 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al