Sigorta Poliçe Bitiş Tarihi Hafta Sonuna Gelirse Ne Olur?

Sigorta Poliçe Bitiş Tarihi Hafta Sonuna Gelirse Ne Olur?

Sigortası olmayan bir aracın sürücüsünün en büyük korkusu aracının bu şekilde trafik polisine yakalanmasıdır. Çünkü bunun cezası öyle düşündüğünüzden çok daha yüksektir. Üstelik aracı kullanan kişi başkasıysa o zaman ona yazılan ceza araca yazılan ceza derken rakam iyice kabarır. Neticede araç kullanmak risk ve her zaman kaza ihtimali söz konusu. Kaza yaptığınızda ise sonuç küçümsenmeyecek kadar fazla olacaktır. Tüm bu anlattıklarımıza rağmen trafikte sigortası olmayan araç sayısının çok olduğunu da biliyoruz. 

Polis çevirmeye aldığı sürücüde ilk olarak ehliyet ruhsat ve aracın sigortasına bakar. Günümüzde tüm bunların sorgulanması elektronik ortamdan yapıldığından dolayı sistem çevrilen araçtaki tüm eksiklikleri otomatik olarak tespit ediyor. Ve sizin dökeceğiniz dilde bu saatten sonra faydasız oluyor. Eğer ki online sistemde kayıtlı bir poliçeniz yoksa trafik cezası kesilir.

Aracınızın yeni olması veya trafik sigortası yenilemesini geciktirmiş olmanız gibi bahanelerle ceza almaktan kurtulmak söz konusu değil. Çevirme anında kesilen ceza ile harcamalarınız sınırlı kalmayacaktır. Sonrasında aracınız trafikten men edilecek ve anlaşmalı otoparka çekilecektir. Aracınızın trafiğe çıkmaya hak kazanması için trafik sigortasının yaptırılması gerekir. Trafik sigortası yapılana kadar otoparkta kalacak aracın park ücretini de sürücü öder. Yani trafik sigortasının geciktirildiği her an bütçenize ekstra masraf biner.

Trafik sigortası teklifi al

Trafik Sigortası Yenilemesinin Hafta Sonuna Gelmesi

Trafik sigortasını hiç yaptırmamış olanlar için durum gayet net ve açıktır; trafik sigortasının yapılmamış olmasının bahanesi olamaz. Ancak trafik sigortası yenilemelerine özgü özel bir durum var. Pazar günü poliçe süresi biten sürücüler, sigorta poliçelerini Pazartesi yaptırabilir ve bu durumda herhangi bir ceza uygulanmaz. Bunun için aracınızı kullanırken bu aklınıza gelmişse endişe etmenize gerek yoktur. Aracınızı pazartesi sigortalatmak yeterli olacaktır. Bu konuda polis sizi zaten uyaracaktır.

Bu şekilde bir uygulama yapılmamasının neden ise Pazar günü sigortacıların açık olmamasından kaynaklanıyor. Biz Hksigorta.com olarak Pazar günü de müşterilerimize hizmet verebiliyoruz. Bunun için bizi aramanız yeterli olacaktır. Online sigortacılık sistemlerinin gelişmiş olması sürücülerin bu konuda ellerini ciddi derecede rahatlatmıştır. Bir çevirmeye girdiğiniz anda bile sigorta yaptırabilirsiniz.

06 Mart 2020
762 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al