Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Seyahat Sigortası Neden Önemli?

Seyahat Sigortası Neden Önemli?

Yurt içinde ya da yurt dışında seyahatlerinizde meydana gelebilecek kazalara, bagaj kaybolmalarına ya da sağlık sorunlarına çözüm getirilebilmesi için seyahat sigortası önemlidir. Bu sigorta sayesinde geziniz sırasında kafanız daha rahat olacağı gibi beklenmedik gelişebilecek olan risklere karşında güvence altında olmuş olursunuz.

Seyahatler insanların para harcadıkları dönem olduğundan dolayı ne kadar ekonomik bir şekilde tamamlanabilirse o kadar keyiflidir. Olası bir sağlık durumunda da ekonominizin planın dışına çıkacağını düşünürsek seyahat sigortası sizi bu durumdan kurtaracak ve bütçenizin de etkilenmemesini sağlayacaktır.

İster işiniz için isterseniz keyfi nedenlerden dolayı yapacağınız her seyahatin parasal bir değeri mutlaka olacaktır. Dolayısıyla ortaya çıkabilecek olan sorunlar yolculuğunuzun iptalini gerektireceği gibi bu sizde psikolojik bir sıkıntıya da neden olabilir. Seyahat sigortası yaptırmanız halinde ise çeşitli riskleri belli bir mali bütçe ayırmış olarak kapsam içerisine almış olursunuz. Bu da sizin seyahatinizin yarım bırakılmamasını sağlayacaktır. 

Sorunsuz ve problemsiz ekonomik bir tatil için seyahat sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin!

Seyahat sigortası yaptıranların geneline baktığımız zaman özellikle yurt dışı ziyaretlerinde tercih edildiğini görüyoruz. Çünkü yurt dışındayken sizin sağlık güvencenizin olması ya da aracınızın güvence altında olması çok önemlidir.

Seyahat sağlık sigortanızla birlikte bunları kontrol altına alabilirsiniz.

Seyahat Sigortasında Risk Kapsamı Nedir?

Eğer seyahat sigortanız var ve seyahatinizi iptal ettirmeniz gerekti. Nedene bağlı olarak zararlarınız karşılanacaktır.

Uçağınız ertelenirse ya da uçuşunuz gecikirse seyahat sigortanız size otel ve diğer giderleriniz konusunda yardımcı olacaktır.

Olası bir şekilde yurt dışında kaza geçirmeniz halinde ya da hastalanırsanız seyahat sigortanız devreye girerek olası sağlık sorunlarınıza karşı giderlerinizi karşılayacaktır. Sahip olduğunuz sağlık sigortası sizin yurt dışındaki hastalıklarınız da maalesef devreye girmeyecek ve tıbbi yardım ve müdahalenin gerektiği hallerde sigortanız yoksa paranızla bunları karşılamak zorunda kalacaksınız.

Yolculuk sırasında uçaktan indiniz ancak valizlerinize ulaşamadınız kayboldular ya da benzer durumla karşı karşıya kaldılar. Bu durumda seyahat sigortanız devreye girerek valizinizi güvenceye alacak ve zararınızın karşılanmasını sağlayacaktır.

Yurt dışındayken vefat gerçekleşmesi durumunda ya da sakatlık olması halinde sigortanız sizin Türkiye’ye erişiminizi sağlayacaktır.

25 Eylül 2019
141 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al