Kredi Kartı Borcu Kaç Defa Yapılandırılabilir?

Kredi Kartı Borcu Kaç Defa Yapılandırılabilir?

Bankadan yapılan her işlemin bize borç olarak geri döndüğünü bilmek gerekir. Ancak bazı insanlar kredi kartı ile alışverişlerde bu gerçeği de unutabiliyorlar. Dolayısıyla borç ödeme günü geldiğinde karşılaşılan tablo içler acısı bile olmuyor.  Bu durumda hanenize borç olarak kaydedilen bu ödemeleri geciktirmeniz durumunda da bu kez faiz gibi bir durumla karşılaşıyorsunuz. Eğer ki kredi kartı borcunuz fazla ve de bunu ödemekte zorluk çekiyorsanız o zaman banka size alternatif bir yöntem sunuyor ve kredi kartınızın borcunu yapılandırmanızı sağlayabiliyor. Bu sizin için değerlendirilebilir bir öneri olabilecektir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma İşlemi

Tüketiciler kredi ve kredi kartı borcu kullandığında refinansman denilen bir sistem işe dahil edilir ve bu sistem yeni kullanılacak olan kredi ile eski kredinin kapatılmasını sağlamayı amaçlar. Ancak geride kalan miktar varsa bunu farklı ihtiyaçlarınız içinde kullanabilirsiniz. Fakat bu durumun sizin kredi notunuzu olumsuz yönde etkilemiş olduğunu söyleyebiliriz bunun içinde çok zor durumda kalmadığınız takdirde seçmemelisiniz.

Eğer ki bir kredi kullanıcısı kredisini ya da kredi kartı borcunu birkaç ay ödememişse o zaman bu miktarlar için yapılandırma başvurusunda bulunabilirler. Ancak bu sistemin de normal krediden daha esnek olduğunu bilmeniz gerekir. Yapılanmada taksitler bir ya da iki kez geriden gelebiliyor. Bankalar bu sistemi genellikle borçlarını tahsil edemeyeceğini düşündüğü müşterilerine karşı uyguluyorlar.  

Bir kez yapılandırma yapıldı ancak borç yine de ödenmedi ise bu kez ikinci bir yapılandırma başvurusunda bulunulabilir. Bu büyük ihtimalle onaylanacak bir başvuru olur ve takip yapılandırması olarak tanımlanır. Bu aşama bankanın avukatlarıyla yüzleşmenizden bir önceki aşamadır ve bu da ödenmediği takdirde artık yasal süreç işletilmeye de başlanacaktır.

İkinci el Ankara kasko sigortası teklifi al

Kredi ile Araç Alınır mı?

Bankalar daha fazla müşteriye erişebilmek için her türlü alternatif hizmeti sunar. Bu hizmetlerden biri de araç kredileridir. Araç kredisi ister sıfır olsun ister ikinci el olsun bankalar tarafından verilen bir hizmettir. Ancak ikinci el araç için kredi talebinde bulunulduğunda birtakım şartların oluşturulmuş olması istenir. Örneğin alacağınız aracın modeli bu konuda belirleyici olan faktörlerden biridir. Her bankanın araç kredi şartları ise farklılık gösterir. Bu konuda bankanızla iletişime geçmeniz gerekir.

Sigorta sektörü hakkın tüm merak ettikleriniz: https://hksigorta.com/

19 Temmuz 2020
371 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al