Mutluluk Yaratmanın 5 Yolu

Mutluluk Yaratmanın 5 Yolu

Mutluluğunuzu artırmak için bu beş uygulamayı deneyin.

İnanması zor görünebilir, ancak mutluluğun bir seçim olduğu fikrinin arkasında pek çok gerçek var. Genetik ve yaşam koşulları mutluluk seviyenizde bir rol oynasa da, çoğunu kontrol edebilirsiniz. Elbette, parmaklarınızı şıklatıp mutlu olmaya karar vermek gerçekçi değil. Ancak gününüze bilinç, minnettarlık ve hatta anlamsızlık getirirseniz, muhtemelen kendinizi daha neşeli hissedeceksiniz.

Peki, bunu nasıl yapacaksınız?

Sevdiğiniz Şeyleri Bırakmayın

Futbol’dan bale dersleri almaya kadar herkesin keyif aldığı aktiviteler var. Belki de yoğun bir program veya yaşlanan vücut sizi alışkanlıktan çıkardı veya bırakmanız gerektiğini hissettirdi. Durma sebebiniz ne olursa olsun, bu eğlenceli aktiviteleri tekrar deneyin. Sevdiğiniz şeyle yeniden bağlantı kurmak, sevincinizi artırmanın basit bir yoludur.

Hayatın Akışına Katılın

Zamanın durduğu ve endişelerinizin ortadan kalktığı bir şeye hiç bu kadar dahil oldunuz mu? Buna akış halinde olma denir. Bu, eldeki göreve tam bir katılım durumudur ve mutluluğunuzu artırabilir. Bir müzik aleti çalmak   akışa nasıl girebileceğinize dair örneklerdir.

Yenilikler Bulun

Beyniniz yeni veya yeni olan şeylerden çekinir. Yeni bir şeye dikkat ettiğinizde, şimdiki ana odaklanırsınız, bu da mutluluk duygularını artırabilir. Yeni bir şey bularak veya bir şeyi yeni bir şekilde görerek beyninizi meşgul edin.

İlginizi Çekebilir: Ankara kasko sigortası

Önce Siz

Her zaman yapmanız gereken bir şey vardır. Yapılacaklar listesi asla bitmez fakat dengeyi kurmak size kalmış. Bir takvimi oluşturuyorsanız, haftada en az bir kez size özel bir şey ekleyin.  

Test Edin

Eskiden zevk aldığınız ancak son yıllarda vazgeçtiğiniz etkinliklerin bir listesini yapın. Yeniden bağlanmak için birini seçin ve ona iki hafta ayırın. Bu aktivitenin sizi daha mutlu edip etmediğini görün ve bunun için tekrar zaman ayırmayı deneyin. Günde en az 10 dakika dışarıda geçirin. Ağaçlara, çimenlere, suya veya etrafınızı saran her şeye dikkat edin.

Geçmişte sizi hem mutlu hem de mutsuz eden şeyleri düşünün. Bir liste yapın ve mutluluğa giden yolunuza rehberlik etmesine izin verin. Her insanın mutlu olmaya hakkı vardır, lakin bazen bunu bulamayabilirsiniz.

16 Eylül 2020
364 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al