Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

LPG’li Araçlarda Kasko Sigortası

LPG’li Araçlarda Kasko Sigortası

Türkiye’de otomobillerin büyük bir bölümü LPG’li olarak kullanılıyor. Akaryakıt fiyatlarının yüksek olması sürücüleri LPG’ye yönlendiren en önemli etkenlerin başında geliyor. Bunun için sürücüler daha fazla yakıt parası ödememek için araçlarına LPG taktırıyorlar. LPG tercihi her model araçta olabildiği gibi bazı araçlar fabrika çıkışlı olarak LPG’li üretiliyorlar. Dolayısıyla bir araca sonradan LPG taktırmanın sistemi etkilemiş olduğundan dolayı böyle durumda araç garanti kapsamından çıkıyor. Sürücülerin merak ettiği konu ise LPG’li bir aracın kasko sigortası diğerlerinden farklı mıdır?

LPG Sistemi Kullanan Araçlar Tazminat Ödemelerini Alabilir mi?

LPG’li araçların bu kadar popüler olması ile birlikte pek çok kişinin merak ettiği konular arasında LPG’li araçlardaki kasko sigortası konusu yer alıyor. Bu tür araç sahibi olan kişiler, LPG’li araçlarına kasko yapılıp yapılmadığı ve hasar durumları söz konusu olduğu zaman LPG’li araçlar için tazminat ödemelerinin ne şekilde yapıldığını merak ediyorlar.

Eğer siz LPG’li bir otomobil sahibiyseniz o zaman diğer yakıta sahip olan sürücüler gibi istediğiniz sigortayı yaptırabilirsiniz. Bu durumda aracınızda meydana gelebilecek hasarlarda aracınız güvence altında olacaktır. Sigorta şirketleri aksesuar ve ekstra araç ve gereçler poliçeye isteğinize bağlı olarak dahil edebiliyor. Dahil edilen araç ve gereçler ise anlaşmalı olduğunuz sigorta şirketinin poliçe şartlarına göre belirli bir oranda sigorta primlerine yansıyor.

Sigorta Şirketine Hangi Durumlarda Bildirim Yapılır?

Araç sahipleri bir poliçe satın alacağı zaman, araçlarının LPG özelliklerini sigorta şirketlerine bildirmelidir. Bildirimler, sigortalı kişilerin sorumlulukları arasında yer almaktadır. Bir sigorta şirketinden hizmet alacağınız zaman almış olduğunuz hizmetten yararlanabilmek için mevcut durumunuzu sigorta şirketlerine mutlaka belirtmeniz gerekiyor. Sigorta poliçesini satın almadan önce LPG tankının ruhsata işlenmiş olması da hasar ödemelerinin anında sorunsuz bir şekilde alınabilmesi için son derece önemlidir.

Eğer aracınıza siz daha önceden kasko yaptırmışsanız ve poliçenizin geçerlilik suresi içerisinde aracınızın yakıt sistemini değiştirmişseniz bu durumda hasar anında bir sorunla karşılaşmamak için mutlaka sigorta şirketinizi bu konuyla ilgili bilgilendirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bir kaza meydana gelmesi halinde ödemede sorun yaşayabilirsiniz.

09 Ocak 2020
137 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al