Kuveyttürk Tam Katılım Sağlık Sigortası

Kuveyttürk Tam Katılım Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan özel hastanelerde fark ücretlerinin teminat altına alınmasını sağlayabilecek olan bir sigortadır. Kuveyttürk tam katılım sağlık sigortası yaptıran birisi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsam içerisine alınmış olan genel sağlık sigortalısı ve bu sigortalının bakmakla yükümlü olduğu kişiler, Katılım Emeklilik’in anlaşmalı olduğu özel hastanelerden tedavi edilmeleri sırasında ortaya çıkacak fark ücretleri alınmamaktadır. Tam katılım sağlık sigortasına internet üzerinden başvuru işlemi yapabiliyorsunuz.  Ödemelerinizi ister peşin isterseniz taksitle yapabilme imkanınız mevcut.

Kuveyttürk katılım bankasının sigorta şirketi de Neova Sigortadır. Tüm poliçeler Neova sigorta üzerinden tanzim edilmektedir.

Tam Katılım Sağlık Sigortası Neden Gereklidir?

Sağlık sigortalarının amacı olası bir hastalık durumu ya da kaza yaptığınız zaman tedavinizin ayakta ya da yatarak alınabilmesini sağlamaktır. Eğer ki tamamlayıcı sağlık sigortanız yoksa bu durumda özel bir hastaneye gittiğiniz zaman ekstra bir fark ödemek durumunda kalırsınız. Ortaya çıkacak olan bu fark ise sizin tedavinizin ciddiyetine göre değişiklik gösterecektir. Ciddi bir rahatsızlığınızın söz konusu olması halinde cebinizden çıkacak olan fark ücretinin boyutu ciddi bir paya sahiptir.

Tam Katılım Sağlık Sigortası Teminatları

Yatarak tedavi teminatı aldığınız zaman aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 • Acil sağlık giderleri ve küçük müdahaleler
 • Cerrahi veya dahili yatış
 • Yoğun bakım
 • Kemoterapi
 • Radyoterapi
 • Diyaliz
 • Koroner anjiyografi

Yukarıda belirttiğimiz tedavilerinizle ilgili olarak ortaya çıkacak olan masraflarınız % 100 karşılanır ve ödeme yapmanız gerekmez.

Ayakta tedavi teminatı aldığınız zaman aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 • Doktor muayene
 • Laboratuar hizmetleri
 • Görüntüleme ve ileri tanı yöntemleri
 • Fizik tedavi (yılık 2.000 TL limitli)

Yukarıda belirttiğimiz tedavilerinizle ilgili olarak ortaya çıkacak olan masraflarınız % 100 karşılanır ve ödeme yapmanız gerekmez.

Ambulans

Hastalıklar genellikle aniden gelişen sonuçlardır. Kaza, yaralanma ve diğer acil durumlarda müşteri hizmetleri aranılarak ambulans hizmetini ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında şartlar olabildiğince geliştirilmiştir. Buna göre tedavinizde size tek kişilik oda, yemek, refakatçi giderleri yine teminatlar kapsamı içerisinde olacaktır. Eğer ki ameliyat malzemeleri ve evde bakım hizmeti gibi destekler alınacaksa bu durumda yıllık 30 bin limitle kapsam içerisinde tutulmuştur.

24 Aralık 2019
454 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al