Sosyal Medya ve Çocuklarımız

Sosyal Medya ve Çocuklarımız

Sosyal medyanın hayatımızı adeta bir çember içerisine almış olduğunu çocuklarımızdan görebiliyoruz. Çünkü neredeyse bu herkesin ortak bir sorunudur. Özellikle okul dönemlerinde çocuklar ders yapmayı değil sosyal medyada dolaşmayı tercih ediyorlar. Ellerinden sürekli düşmeyen bir telefonları ve tabletleri var dolayısıyla bunun nasıl üstesinden gelmemiz gerektiğini toplum olarak biz halen çözebilmiş değiliz. Bazıları sürekli akıl vermeyle geçiştiriyorlar. Onu verme, bunu alma, şuna bakmasın ancak bu yalnız sizin çocuğunuzun başında olan bir durum değil ki tüm çocuklar bu şekilde dolayısıyla her çocuk birbirinden etkileniyor ve ellerinden bırakmak istemiyorlar. Üstelik anne ve baba onu bırakmasını istediğinde çocuktan gelen tepki çok fazla asabice oluyor.

Evet, sosyal medya için hayatımızda bir sorun diyebiliriz ve içerisinde bulunmuş olduğumuz bu girdap bizi iyice içine doğru çekebiliyor. Hatta yalnız çocuklar mı biz yetişkinler içinde aynı değil mi yani eskiden sosyal medya dediğimizde aklımıza yalnızca sohbet ettiğimiz chat siteleri geliyordu ancak bugün seçeneklerin sayısı o kadar fazla ki toplum olarak iyice gömülmüş bir durumdayız. Sanal dünyanın tutkunu haline gelen bizlerin bu durumunu göz önünde bulundurmak istedik.

Bugün etrafınıza baktığınız da sosyal medya bağımlılığı denilen bir durum söz konusu pek çok insan da bu konu üzerinde yazıp çiziyor.

Aslında bu durum hakkında biraz daha farklı düşünmek gerekiyor. Bu şekilde bir gerçek var ve madem bu kadar içine düştük o zaman bunu en doğru şekilde yapmamız gerekiyor. Örneğin insanlara çiçek böcek resimleri göndermek değil daha önemli işler için kullanmalıyız. Mesela bir bilgi paylaşımı gibi.

Sosyal Medya ve Sigorta Sektörü

Sosyal medyayı aktif olarak takip ediyorsanız o zaman paylaşımlarınızın da nasıl yapılması gerektiği az çok kafanızda oluşmuştur. İnsanlar artık zamanlarının büyük bir bölümünü sosyal medya kanalları üzerinde geçirmeye özen gösteriyorlar, dolayısıyla pek çok firmada sosyal medya platformlarının başarılı olduğundan bahsediyor.  Bunun için sosyal medya platformlarında mutlaka olmak gerekir, aksi takdirde istenilen reklam da yapılmamış olur.

Hksigorta.com olarak sosyal medya ve sigorta sektörü ile alakalı olan gerekli bilgileri sunabilirsiniz.

13 Ağustos 2020
406 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al