Kasko Fiyatlarını Yükselten Sebepler

Kasko Fiyatlarını Yükselten Sebepler

İster ticari amaçla aracınız olsun isterseniz kişisel tercih için kullandığınız araç trafikte kullanıyorsanız mutlaka sigortanızın olması gerekiyor. Sigortalar kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Birincisi herkesin yaptırmak zorunda olduğu trafik sigortası ikincisi ise isteğe bağlı olan kasko sigortasıdır. Bu iki sigortayı birbirinden ayıran en önemli özellik birisi sizin aracınıza diğeri karşı araca verilen hasarlarda devreye giriyor. İkisinin bir arada yapılmış olduğu bir araç ise güvenlik konusunda üzerine düşeni yapmış anlamını taşıyor. Trafikte olumsuzlukların yaşanması kaçınılmayan son olabiliyor. Yani siz her ne kadar dikkatli ve bilinçli bir şekilde araç kullandığınızı düşünseniz bile istemediğiniz ve beklemediğiniz anda dikkatsiz bir sürücü ya da yolun durumundan kaynaklanan nedenlerden dolayı kaza olabiliyor. Bunun için aracın direksiyonuna ilk kez ya da binlerce kez oturan herkes kaza riski konusunda belli oranlara sahiptir.

Kasko fiyat teklifi Ankara

İnternetin hayatımıza girmiş ve kolaylıkla erişebilir olması sonrasında ise sigortacılık işlemleri de bir hayli sadeleşip kolaylaştı. İnternet üzerinden nerede olursanız olun fiyat teklifi alabiliyor ve istediğiniz bir firmaya sigortanızı yaptırabiliyorsunuz. Aynı anda birden fazla alacağınız sigorta teklifi sayesinde ise eskiye oranla seçim hakkınız daha fazla olabiliyor. Üstelik bu sigortayı günün hangi saatinde olursanız olun yaptırabiliyorsunuz. Yükselen ve düşen kasko fiyatları ise sürücüleri meraklandıran asıl konu oluyor. Çünkü bir sene yaptırdığınız kaskoyu bir sonraki sene aynı fiyata yaptırmanız neredeyse imkânsız.

Kasko yaptırılırken ödemiş olduğunuz kaskonun bedelini ne amaçla ödediğinizi bilirseniz yatırdığınız paranın hiçbir zaman boşa olmadığını da anlarsınız. 

Yani onlarca kasko sigortası teklifi içerisinde en uygun kasko sigortasına sahip olabilmek için kasko teminatlarınızın neleri kapsayacağını bilmeniz önemli. Bu güvenceyle birlikte seçim yaptığınız zaman daha mantıklı ve farkında olursunuz. 

Kasko genel ve özel şartları kapsayan bir güvence yaptıracağınız ek teminatlar ne kadar detaylı olursa o kadar geniş bir koruma sağlarsınız. Ancak ihtiyacınız olmayacak bir teminatı almakta sizin fazla ödemenize neden olacaktır. 

Kasko primlerinizin sizin elinizde olduğunu bilmelisiniz. Poliçe, teminat gibi ayrıntılar hakkında fikir sahibi olmak sizin fiyatınızı değiştirmede yardımcı olacaktır. 

Hksigorta.com adresinden alacağınız sigorta teklifi ile en uygun poliçeyi tercih etmiş olursunuz.

07 Şubat 2020
468 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al