Doktor Kontrolleri İçin Ekstra Özen Gösterin

Doktor Kontrolleri İçin Ekstra Özen Gösterin

Size sağlık muayenesi mi yoksa kanser taraması mı gerekiyor? En iyisinin ne olduğuna karar vermenin ilk adımı, seçeneklerinizin neler olduğunu,  hangi işlemlerin yapılması gerektiğini aile doktorunuza danışabilirsiniz.

Hiç şüphe yok ki 2020, hayal edebileceğimiz her şeyden farklı. COVID–19 salgını nedeniyle, işten okula, seyahate ve sevdiklerinizle sosyalleşmeye kadar her şeyi yapmanın yeni yollarına alışmanız gerekti. Hayatımızın farklı görünen bir başka alanı da rutin sağlık kontrollerini ve kanser taramalarını nasıl yaptırdığımız konusunda oldu, çünkü pek çok kişi artık ya hastaneye alınmıyor ya da gitmekten çekiniyor.

Seçeneklerinizi Keşfedin

Rutin kontroller hakkında karar vermek önemlidir. En iyisinin ne olduğuna karar vermenin ilk adımı, seçeneklerinizin neler olduğunu ve gözden geçirmek. Hastaneye gitmekte rahat değilseniz, bir doktorla online, telefonla veya e-posta yoluyla konuşmak için alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Bu husus genelde yeteri kadar parası olanların tercih ettiği bir yöntem ve oldukça da etkili sonuçları var.

Rutin kontroller ve testler yaptırma kararı herkes için aynı değildir. Çünkü bazı kronik rahatsızlıkları olanların mecburen doktora gitmesi gerekiyor. Evet, bu zor verilebilecek bir karar olsa da maalesef bundan kaçış yok. Üstelik özel bir hastane seçtiğiniz zaman da geçmişten gelen bir hastalık olduğundan dolayı Ankara özel sağlık sigortası yaptırmış olmanız o hastalıkla ilgili maalesef pek bir işe yaramıyor. Ancak parayla muayene olmak istediğiniz zamanda bu durum cebinizi biraz üzebiliyor. Sonuçta herhangi bir devlet hastanesine üzülerek de olsa gitmek zorundasınız. Oysaki geçmişten gelen bir Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası olmuş olsaydı özel hastanede para ödemeden kontrollerinizi yaptırabiliyordunuz.

Bunun neden altını çizdik derseniz korona sürecinde illa doktora gitmeniz gerekiyorsa özel hastaneler devlet hastanelerine göre daha risksiz alanlar. Çünkü devlet hastanelerinde coronalı hasta vakaları olma ihtimali çok yüksek. Sizinde kronik bir hastalığınızın olduğunu düşündüğümüzde risk giderek büyüyebiliyor.

Ekstra Önlemler Alın

Doktorunuzu şahsen ziyaret ederseniz, muhtemelen izlenecek yeni süreçler olacaktır. Çünkü bu süreçte onlarda gerekmedikçe sizin gelmenizi istemiyorlar. Kısacası covid sürecinde ekstra sağlık önlemleri almak, fakat bunun içinde hastanelere gitmek biraz daha riskli olabilir.

17 Eylül 2020
198 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al