Doğru Beslenme Yolları

Doğru Beslenme Yolları

Sağlığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü sağlıklı bir insanın hayat standartları daha yüksek olacağı gibi yaşadığı hayattan daha da keyif alacaktır. Bunun da en temelinde elbette ki beslenme geliyor. Beslenme önemli bir konu lakin beslenirken de mutlaka dengeli olmaya ihtiyaç var. Çünkü dengeli beslenmediğiniz zaman sağlıksız bir yaşam da sizi bekliyor olacaktır. Hayatınızın geri kalan bölümünü psikolojik sorunlarla ve aşırı kilolarla geçirmek istemiyorsanız beslenmenize mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. İşte biz de bu makalemizde doğru beslenmek için neler yapmanız gerekiyor bu konu hakkında size bilgiler verelim istedik.

Organik Beslenme

Beslenirken genellikle seçmeden alıyoruz. Amacımız ise sadece karnımızı doyurmak ancak biz bunun için tercih ettiğimiz besinlerin doğal olmalarına dikkat etmezsek o zaman yaşayacaklarımızdan da kendimiz sorumlu oluruz. Örneğin GDO besinler hayatımızın büyük bir bölümünde var ancak bunlardan uzak durup organik beslenmekte sizin elinizdedir.

Hepimiz tatlıları severiz ve hayatımızın mutlaka bir bölümünde vazgeçilmezimiz olmuştur. Ancak tatlılar her ne kadar güzel geliyor olsa da sıkıntılı sonuçlara neden olacaktır. Bir insan mutlaka tatlı yemek istiyorsa bunu mutlaka kendisi hazırlamalıdır. Ağır tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih etmek en doğru tercih olacaktır. Çünkü piyasadaki tatlılara baktığımız zaman büyük bir bölümünde doğal tatlandırıcılar kullanılmaktadır.

Ekmeği Kesin

Belki diyeceksiniz ki ekmek yemeden karnım doymuyor. Evet, bu ilk başlarda sizi sıkabilir ancak zaman içerisinde ekmek yemeyi kestiğiniz zaman aslında vazgeçilmez olmadığını da göreceksiniz. Ekmek insanın alabileceği en yüksek kalori oranına sahiptir.

Yemeği hazırlarken işlenmiş olan yağlardan uzak durmalısınız. Özellikle katı yağların damar sağlığınıza büyük zararı olabileceğinizi asla unutmamalısınız. İleride kalp sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız bu durumda katı yağları hayatınızdan çıkarmak faydalı olacaktır. İşlenmiş olan yağlara baktığımız zaman ise onların aşırı ısıtılmış olduklarından dolayı herhangi bir besin değerinin olmayacağını söyleyebiliriz. 

Çorba midenin detoksudur. çünkü sizin fazla yemenizin önüne geçecektir. Midenizin büyük bir bölümünü çorba ile doldurduğunuz zaman ister istemez az yiyeceksiniz.  Çorbanızı yaparken ise hazır çorbalardan uzak durmalı ve doğal malzemelerin yer aldığı bir çorba hazırlamalısınız. Özellikle çocuklarınız için doğal bir çorba çok sağlıklıdır.

26 Temmuz 2019
664 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al