Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Değişen Parça ve Boya Nasıl Öğrenilir?

Değişen Parça ve Boya Nasıl Öğrenilir?

Bir aracınız varsa her zaman risklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için olası tersliklere karşı hazır olmalı ve soğukkanlılığınızı korumanız gerekiyor. Sabah işe çıkarken aracınıza bindiğiniz direksiyona oturduğunuz zaman yolculuğun size neler getireceğini bilmemek endişeli olsa da bunu umursamadan aracı dikkatli bir şekilde kullanmakta fayda vardır. Ancak her ne sebeple olursa olsun araç kaza yapabiliyor ve parça değiştirmek zorunda kalıyor. Ancak bizim ülkemizde o kadar yanlış bir kanı var ki bir otomobilde boyalı parça ya da değişen parça varsa onun bedeli düşük oluyor. Oysaki riskler yukarıda belirttiğimiz şekilde her araç için aynı konu.  Sonuç olarak otomobillerde kaza riski bu kadar yüksek olunca yeni bir araç alırken aracınızın kazalı olup olmadığını mutlaka iyi incelemeniz gerekiyor. Bir aracı satarken değil alırken kar edebilirsiniz. Bunun içinde alacağınız aracı mutlaka iyice incelemeniz gerekiyor. Değişen parçası ve boyası olup olmadığını bu şekilde anlayabilirsiniz.

Satın alacağınız araç ister binek olsun isterse hafif ticari araç olsun kaza yaptığını anlayabilmenin en önemli yollarından biri hasarın meydana geldiği parçaları tespit etmektir. Genellikle hasarın meydana gelmiş olduğu parçalar eski haline dönüştürülürken macun ve boya kullanılır ancak parça bununla düzeltilmeyecek kadar kötüyse o zaman yenisiyle değiştirilir.

Otomobillerde Parça Değişimi

Aracınızda aslında ufak tefek onarımların sorun olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü araçlar bazen derin çizikler nedeniyle de boyanabilir. Bu durumda bu parçanın boyalı olması daha iyi olacaktır. Özellikle de işini bilen ustalar tarafından bu onarım işlemi yapıldığında dışarıdan bakıldığında anlaşılması da güç olacaktır. Aracın bir parçası boyanmış ya da değiştirilmiş ise kesinlikle aracı bir uzmana göstermek ve ağır hasarlı kazaya karışıp karışmadığını öğrenmek gerekir. Bir diğer sorun ise orijinal olmayan parçaların kullanılmasıdır. Orijinal olmayan parçaların kullanılması hem aracın değer kaybı yaşamasına hem de ilerleyen yıllarda sorun yaşanmasına yol açıyor. Değişen, orijinal olmayan ya da boyanan parçaları anlamanın ise çeşitli yolları bulunur. İlk olarak boyanan parçalara bakalım.

Boyalı Parça Nasıl Bilinir?

Boyalı parça siz profesyonel değilseniz bunu anlamayacağınız kadar profesyonellik içerir. Bu nedenle de kendiniz araçtan anlamıyorsanız o zaman çözmeye çalışmamalısınız. Yeni alacağınız aracı bir ustaya göstermeniz boyalı parçanın neresi olduğunu hemen bilecektir. Hatta bu sistem için geliştirilmiş olan cihazlar vardır.

29 Nisan 2019
158 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al