Çocuklu Seyahat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çocuklu Seyahat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yolculuk pek çoğumuzun planlı ya da plansız olarak yaptığı şey ancak bir yolculuğa çıkarken nelerin yanınızda olması gerektiği ya da istediğinizi önceden bilmeniz hazırlık aşamasındayken size yardımcı olacaktır. Özellikle de plansız ve aniden bir yolculuğa çıkmanız gerekiyorsa böyle durumda acil ihtiyaçların neler olduğunu bilmek o gün sizi rahatlatacaktır. Eğer yolculuğa çıkacak olan siz küçük bir çocuk sahibiyseniz o zaman işiniz biraz daha zor olacak çünkü küçük çocuğu olanların kısa mesafeli yolculuklarda bile yanlarına çok eşya almaları gerekiyor. Sözü uzatmadan gelelim makalemizin asıl bölümüne.

Yolculuğa başlamadan önce çocuğunuzun aşılarının tam olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bunun içinde seyahat öncesinde onun sağlığı için doktorunuzla görüşmeniz faydalı olacaktır.

Tatile çıkan insanların tamamı kendi özgürlüklerini ortaya koymak ve gündelik yaşamın koşuşturmacasından sıyrılarak bir tatil yapmak istediklerini biliriz. Ancak küçük bir çocuğunuz varsa o zaman buna çok fazla heveslenmemelisiniz. Çünkü her çocuk alıştığı rutin hayatı sever ve düzeni bozulduğunda huzursuz olur. İlk günlerde uykusuz gecelerin de sizi beklediğini unutmayın. Bunun için sürekli olarak tur yapmak yerine sabit konaklamalı bir otel ya da pansiyon seçmenizi burada da bir düzen oluşturmanızı tavsiye ederiz. Sıkıcı gelse de bu sizi rahatlatacaktır.

Onun eşyalarını mutlaka yanınıza alın özellikle çatalı kaşığı, biberonu ve suluğu gibi şahsi eşyalarını mutlaka yanınızda almayı unutmamalısınız. 

İşin en kötü tarafı ise mutlaka görmeliyim dediğiniz ve internette aradığınız yerleri maalesef ki gezemeyeceksiniz kendinizi buna hazırlamalı ve beklentileri de ona göre yüksek tutmamalısınız. Belki de spontene gelişecek olan organizasyonlar içinde olmak daha iyi olacaktır.

Bebeğiniz için kanguru çanta almalısınız. Çünkü yorulduğunuzda ve uykusu geldiğinde onda rahatlayacak ve sizde bir nefes almış olacaksınız. O uyurken siz tatilinize geri dönebilirsiniz.

 Çocuk arabaları her zaman hayat kurtarır. Dolaşırken gezerken çocuğunuz onda oturabilir ve uyuyabilir. Gittiğiniz yerden uykusu geldiğinde apar topar dönmek zorunda kalmazsınız.

Her ne kadar güzel ve dinlendiren bir tatil istiyor da olsanız çocuklarınızın güvenliği her şeyden önemlidir. Ne yaparsanız yapın mutlaka onun gözünüzün önünde olmasını sağlamalısınız.

Son olarak şunu söyleyebiliriz ki çocukluğunda fazla gezenler sonrasında farklı kültürlere kolay uyum sağlarlar.

30 Ağustos 2019
459 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al