Bebekler Ne Zaman Gülümsemeye Başlar?

Bebekler Ne Zaman Gülümsemeye Başlar?

Bebeğinizin ilk kez gülümsemesini görmekten daha eğlenceli bir şey olamaz. Bu, yeni doğanların tüm ebeveynlerinin nefessiz bir şekilde beklediği bir dönüm noktasıdır. Bu aylar süren sabah bulantısı, ağrılı eklemler, şiş ayak bilekleri ve hamileliğin tüm rahatsızlıklarına değer kılar. Bu yorucu çalışma ve doğum saatlerinden sonra aradığınız ödül.

Ancak bir bebeğin gülümsemesi hemen gelmez. Bebeğinizi ilk kucağınızda tuttuğunuz ilk günlerde, size gülümsemeyi bırakın, gözlerini bile açmayacaklardır. Sabırsız hissetmek ve bebeğinizin nihayet ağzının köşelerini mutlu bir sırıtışa çevireceğini merak etmek yaygındır.

Korkmayın bebeğiniz yakında gülümsemeye başlayacak. Gülümsemek aslında bebeğinizin ilk önemli kilometre taşlarından biridir ve normal şekilde geliştiğinin bir işaretidir.

Gelin bebeğinizin ilk gülümsemesini ne zaman bekleyeceğinize, genel olarak bebek gelişimsel dönüm noktaları hakkında ne bilmeniz gerektiğine ve bebeğiniz hayatının ilk birkaç ayında gülümsemiyorsa ne yapmanız gerektiğine bakalım.

Bebek Dönüm Noktaları

Bebeğiniz ilk sosyal ve gelişimsel dönüm noktalarından birinde ilk kez gülümsediğinde. Bebeğinizin etrafındakilerle olan ilişkilerini anlamaya başladığını, bağ kurmayı öğrendiğini ve uyaranlara duygularla yanıt verdiklerini gösterir.

Gülümsemek, bebeğinizin iletişimdeki ilk girişimidir. Gülmek, el sallamak, ismine yanıt vermek ve kısa süre sonra sesler çıkarmak olacaktır.

Ancak bebeğinizin kilometre taşları hakkında daha fazla şey öğrendikçe, olayları perspektifte tutmak önemlidir.

Uzmanlar bebeğinizin belirli bir tarih veya yaşa kadar herhangi bir şey yapması gerektiğini söylediğinde, bunlar sadece tahminlerdir. Tüm bebekler benzersizdir ve kilometre taşlarına farklı noktalarda ulaşırlar.

Özel Sağlık Sigortası Teklifi

Bu yüzden, hepimiz bebeklerimizin mümkün olan en kısa sürede ilk sırıtışa girmek gibi şeyler yapmasını isterken, bebek kilometre taşları söz konusu olduğunda bir dizi normal olduğunu hatırlamamız gerekir.

Bebekler Kaç Yaşında Gülümsemeye Başlar?

Bebeklerin çoğu ilk sosyal gülüşünü yaklaşık üç aylıkken alır. Ancak, bebeğinizin daha önce bile gülümsediğini fark edebilirsiniz. Ve üç ay tam da sosyal gülümsemenin başladığı zamandır. Aylar ilerledikçe bebeğiniz daha sık ve daha fazla nedenden dolayı gülümseyecektir.

Bebeğiniz size gülümsemeden önce küçük yeni doğan bebeğinizin uykusunda gülümsediğini fark edebilirsiniz. Bazıları bu gülümsemelerin sadece gaz olduğunu söylüyor, ancak çoğu bu gülümsemelerin bebeğinizin yeni doğan reflekslerinin bir parçası olduğu konusunda hemfikir.

08 Ocak 2021
269 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al