Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Bebeğiniz Yeterince Besleniyor mu?

Bebeğiniz Yeterince Besleniyor mu?

Anne sütünün bebekler için önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü anne sütü içerisinde bir bebeğinin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bileşenler mevcuttur. Anne sütünün sindirimi kolaydır ve bunun içinde bebeğin anne sütü aldığı surece başka hiçbir besin maddesine ihtiyacı yoktur. Buna su da dahildir.

Anne sütü havaların sıcak olduğu dönemlerde bile bebeğin su ihtiyacını karşılayabilecektir. Bu nedenle de bebekler bu sure içerisinde suya ihtiyaç duymazlar. Siz bebeğinize su verdiğiniz zaman ise bebeğin midesi suyla dolacağından dolay emmek istemeyecektir. Neticesinde ise bebek ne kadar az sut alırsa sizin sütünüzün kesilme ihtimali de o kadar yükselecektir.

Anneliğin kendi içerisinde yoğun bir duygusu vardır. Bebekler ağladığında, huzursuz olduğunda anne psikolojik olarak bebeğini iyi besleyemediğinden şikayet edebilir dolayısıyla bu kaygı durumu anneyi endişelendirebileceği gibi yakınlarının aldıkları da tavırları da farklılaştıracaktır. Sonuç ise genelde telkinler doğrultusunda ek gıdaya geçmek şeklinde sonuçlanabilir. 

Bebeğinize gereksiz yere ek gıdalar vermek bebeğinizin sütünüzden mahrum kalabileceği anlamına gelecektir. Çünkü bebekte artık biberonla emmeye başladığında bunun daha kolay olduğunu bilecek ve anne sütünü almayı kesecektir. 

Annenin bebeğini emzirmesinde doğru tekniklerin uygulanması çok önemlidir. Bu nedenle bebeğin dünyaya geldiği ilk dönemlerde sık ve azar azar emzirmek mantıklıdır. Bu şekilde bebek sık acıkır ve doyacaktır. Yeteri kadar beslenmiş olan bir bebek gün içerisinde 8–10 kez idrar yapabilir ve 100–150 gram almaya başlar. 

Sütünüzün azaldığını hissediyor olmanız bu sütünüzün kesildiği anlamına gelmeyecektir. Bunun içinde sizin bu dönemde yeterli beslenmeye ve daha fazla sıvı alımına ihtiyacınız olacaktır. Siz beslenmenizi dengeli bir hale getirdiğiniz surece sütünüzün olacağını asla unutmamalısınız. 

Sütün Sağılması Ve Depolanması

Çalışan bir anneyseniz o zaman yapmanız gereken sütünüzü sağarak siz olmadığınız zamanlarda da bebeğinizin bu sütü içmesini sağlamaktır. Çalışan anneler ister istemez 24 saat bebeklerinin yanında olamazlar bunun içinde bebeği anne sütünden mahrum etmemek gerekir. Bunun için özel olarak geliştirilmiş olan sut sağma makineleri ve pompaları tercih edilebilir. Belli zaman aralıklarında bu cihazları kullanarak sütünüzü sağabilir ve siz olmadığınız süreç içerisinde sütünüzü verilmesini sağlayabilirsiniz.

08 Aralık 2019
111 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al