Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Anahtar Kaybı Teminatı Nedir?

Anahtar Kaybı Teminatı Nedir?

Benim aracım çalınmaz, ben aracımın anahtarını hiç kaybetmem çünkü ben tedbirli bir insanım ve gerekli olan her şeyi yaparak kendi önlemimi kendim alıyorum. Bu sözleri söyleyen biriyseniz siz iddialısınız ancak bilmelisiniz ki birçok kişi sizin gibi düşünüyordu ve onlara arabalarının anahtarını kaybettiler. Unutkanlık her ne kadar hastalık olarak kabul edilmese de her insanın başına sık gelebilecek doğal bir durumdur. Unutkanlığınız süreklilik arz ediyorsa o zaman hastalıktan söz etmek gerekir ve ciddi boyutu Alzheimer hastalığıdır. Bunun için sık unutkanlık problem arada yaşadığınız unutkanlık doğal bir süreçtir. Aracınızın anahtarını kaybetmeniz ise doğal bir durumdan kaynaklanabilir. Koyduğunuz yeri hatırlamıyor olmanız ya da cebinize koyduğunuzu sandığınız anahtarınızı bir yerde bırakmanız tüm bunlar anahtarınızın olmaması halinde aracınızı açamayacağınız anlamına geleceğinden dolayı yenisinin yaptırılmasını gerektiren bir durumdur.

Bu şekilde bir durum söz konusu olduğunda ise öncelikli olarak anahtarı kaybeden kişi paniklemeye başlar ve ne yapacağını bilemez. Çözüm ise basittir bir çilingir bularak yeni bir anahtar yaptırmak. Aksi takdirde araca binmeniz mümkün değildir. Aracınıza kasko sigortası yaparken arabanızın anahtarının kaybına karşın ek teminat yaparak bu durumu güvence altına alabilirsiniz. Peki, bu teminat nedir? Neleri kapsar bilmek ister misiniz?

Anahtar Kaybı Teminatı

Aracınıza kasko sigortası yapılırken size ek teminatlar isteyip istemediğiniz konusunda soru sorulabilir. İşte siz burada olabilir derseniz düşünmeniz gereken ek teminatlardan birisi de anahtar kaybı teminatıdır. Bunun için sözleşmenizin üzerinde yazan bilgiler devreye girecek ve anahtarınızı kaybetmeniz halinde teminatınızın içeriğine göre yeni anahtara ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Anahtar Kaybı Teminatının Kapsamı

Aracınıza yaptırdığınız kasko ile birlikte aracınızın anahtarı sizden gasp, zorla alınmış ise bu durumda suçluluğunuza bakılmaksızın direk olarak anahtar masrafınız sigorta firmanız tarafından karşılanacaktır.

Araba Anahtarı Kaybolunca Ne Yapılır?

Anahtarınızın nerede olduğunu bulamıyorsunuz ve sizde de yedeği yok galiba düşürdünüz. Ek teminatınız varsa hemen polis tutanağı ile bu durumu bir rapor altına alın ve sigorta şirketinize başvurun. Sigorta şirketiniz hemen sizinle iletişime geçecek ve süreci hızlandıracaktır. Ama teminatınız yoksa maalesef bunun için yetkili bir servise gitmeniz gerekiyor ki o da teminatın çok daha üzerine bir para ödemeniz demektir.

03 Ocak 2020
162 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al