Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Trafik Sigortası Yaptırılmazsa Ne Olur?

Trafik Sigortası Yaptırılmazsa Ne Olur?

Trafik sigortası nedir, yaptırılmazsa ne olur? Sorusunun yanıtını bu makalemiz içerisinde detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Kafanızdaki soru işaretlerine buradan ulaşabilir hatta bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu trafik sigortası nedir? Sorusuna isterseniz kısa bir tanımlama yapalım. Otomobillerin karayolunda güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlayan olası bir kaza durumunda üçüncü şahıslara verilecek olan maddi hasarların karşılanmasını sağlayacak olan bir sigorta türüdür.  Ankara trafik sigortası adından da anlaşılacağı gibi zorunlu olan bir uygulamadır dolayısıyla aracına trafik sigortası yaptırmayan bir kişi aynı araçla trafiğe çıkamaz. Eğer ki bu şekilde trafiğe çıkarsa o zaman olası meydana gelecek kaza sonrasında zararın karşılanması mümkün olmayacağı gibi bu şekilde trafik ekiplerine yakalanılması halinde araç trafikten men edilerek cezai işlem uygulanacaktır. Trafik sigortası yalnızca karşı tarafın maddi ve manevi zararlarında ödeme yapar. Az önce de bahsettiğimiz gibi zorunlu trafik sigortasının yapılmaması beraberinde bir takım cezai işlemleri getiriyor. Bu cezalara baktığımız zaman ise aşağıdaki şekilde açıklama yapabiliriz.

Zorunlu Trafik Sigortasını Yaptırmamanın Cezaları Nelerdir?

Eğer aracınızın trafik sigortası yoksa veya sigorta süresi sona ermiş ancak siz yenilememişseniz o zaman aracınız görüldüğü yere trafikten men edilecek ve siz sigortasını yaptırana kadar aracınız otoparka bağlanacaktır. Her araba sahibi trafik sigortasını yapmakla mükelleftir. Bu yalnızca sizin güvenliğiniz değil karşı tarafı da ilgilendirmiş olduğundan dolayı zorunlu tutulmuştur.

Hksigorta sizin her an yanınızda! Ankara trafik sigortası hakkında 2 dakikada teklif alabilir ve sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Örneğin siz aracınıza trafik sigortası yaptırmadınız ve bu şekilde trafiğe çıktınız polis kontrolüne takıldığınız andan itibaren aracınız trafik şube otoparkına çekilerek ceza kesilir. Bu şekilde yola tekrar etmek mümkün değildir. Bunun içinde aracınızı bulunduğu otoparktan almak istiyorsanız önce sigortanızı sonrasında cezanızı ve otopark ücretini ödemek zorundasınız. Dolayısıyla bu da demek oluyor ki sizin maddi kaygı nedeniyle Ankara trafik sigortası yaptırmamış olmanız yakalanmanız halinde o süre içerisinde daha fazla para ödemenize neden olacaktır.

24 Ocak 2019
189 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al