Kasko Çeşitleri

Kasko, isteğe bağlı yaptırılan bir araç sigortası olmasına karşın son derece önemli bir sigortadır. Çünkü küçük primler ödemeyle büyük hasar ödemelerinden kurtulmuş olur. Poliçe teminatlarına göre hasar durumunda daha az ödeme yapılır ya da hiç yapılmaz. 2013 yılında kasko sigortası 4 çeşide ayrıldı. Bu nedenle poliçe teminatlarını inceleyerek size en uygun araç kasko ürününü seçebilirsiniz.

Dar Kasko: Dar kasko, adından da anlaşılacağı gibi kapsamı dar olan bir sigortadır. Ana teminatların bir kısmını içerir dolayısıyla fiyatı da diğer kasko çeşitlerine göre daha uygundur.

Genişletilmiş Kasko: Genişletilmiş kasko, ana teminatların hepsini standart olarak içinde barındırır. Bunların dışında ek primler ödeyerek ek teminatların bazıları da poliçeye ekletilebilir. En çok tercih edilen kasko türlerinden biridir.

Tam Kasko:Tam kasko, kasko sigortasındaki ana teminatların hepsinin yer aldığı ve ek teminatların hepsinin poliçeye ekletilebildiği kasko türüdür.

Hangi kasko çeşidinin teminatları ihtiyacınızı karşılıyorsa onu satın almanız en doğrusu olacaktır. Kasko ismi ise poliçede mutlaka belirtilmelidir. Sonradan sıkıntı yaşamamak adına bu hususa dikkat etmeniz gerekir.

Kasko sigortası fiyatları Ankara

Kasko Sigortası Ana Teminatları

Çarpma: Aracınız trafikte ya da park halindeyken başka bir aracın çarpması sonucu hasar alırsa, kaskonuz bu hasarı karşılar.

 Çarpışma: Kaza esnasında çarpışma sonucu hasar alan aracınızın masrafları kasko sigortası tarafından teminat altına alınır.

Çalınma: Aracınızın çalınması sonucunda da maddi kayıplarınız kaskonun güvencesi altındadır.

Yanma: Aracınızın yanması durumunda da zararınız kasko tarafından ödenir.

Kasko Sigortası Ek Teminatları

  • Yurt dışında aracınızda meydana gelen hasarlar,
  • Grev, halk hareketleri, terör vs. durumlarda yetkililerin müdahalesi sonucu araçta meydana gelen hasarlar,
  • Deprem, sel, fırtına gibi doğal afetler sonucunda aracınızda meydana gelen hasarlar,
  • Kemirgen hayvanların verdiği zararlar gibi daha birçok riske karşı ek primler dahilinde poliçeye ekletilebilecek teminatlardır.

Kasko yukarıda belirtmiş olduğumuz teminatlar doğrultusunda aracınızı güvence altına alan bir hizmettir. Aracınız yeni ya da eski olabilir. Karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunda doğrudan devreye girecek ve aracınızın başına gelebilecek herhangi bir sorunda doğrudan çözüm odaklı hareket edecektir.

13 Mart 2020
595 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al