DASK-Deprem Sigortası Yaptırılmazsa Ne Olur?

DASK-Deprem Sigortası Yaptırılmazsa Ne Olur?

Ülkemiz bilindiği üzere deprem fay hattı kuşağında bulunuyor. Bu da demek oluyor ki bu topraklar üzerinde olan her yapı deprem riski altındadır. Bunun içinde beklemediğiniz bir zamanda beklenmedik şekilde küçük ya da büyük depremlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sarsıntıları çoğu zaman yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz dolayısıyla bizim bir depremle hayatımızın sonuna kadar karşılaşmamak gibi bir ihtimalimiz yok. Örneğin Türkiye büyük bir depremini 1999 yılında yaşamış ve deprem sonrasında da binlerce kişi hayatını kaybetmiştir. Bu da demek oluyor ki her an depremle karşılaşabilir ve canımızdan olabiliriz. Bunun için kendimizi güven altına alabilmek önemli bir konudur ve elimizde geldiği kadar depreme ilişkin olarak kendimizi ve koruma altına almak zorundayız. Bu makalemizde deprem sigortası ve deprem sigortası yaptırılmazsa ne olur? Bu konu hakkında detaylı bilgilere verelim istedik.

Deprem Sigortası Zorunlu mudur?

Evet deprem sigortası yani DASK Türkiye’de aynen trafik sigortası gibi yaptırmakla zorunlu olan bir sigortadır. Devletin bunu zorunlu hale getirmesinin amacı ise kendi vatandaşlarını koruma altına almaktır. Eğer ki DASK yani deprem sigortasını yaptırmazsanız o zaman böyle bir durumda devletin ödemiş olduğu afet yardımlarından da yararlanmanız mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda zorunlu bir uygulama olduğundan dolayı DASK yaptırmadan evinize, işyerinize elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçlarınızı da bağlatamazsınız.

Hksigorta’nın Ankara Deprem sigortası hizmetiyle evinizi olası afetlere karşı koruma altına alın!

DASK Yaptırmanın Yararı Nedir?

  • Evinize Ankara deprem sigortası yaptırdığınız zaman kendinizi ve evinizi maddi anlamda güvence altına almış olursunuz. Olası bir zarar durumunuzda maddi kaybınız devlet tarafından karşılanır.
  • Türkiye’de deprem olması durumunda devlet vatandaşlarına yardım etmektedir. Amaç ise bu süreçte kendinizi daha hızlı toparlayabilmeniz ve hayata bağlılığınızın daha da artırılmış olmasıdır. Ancak sizin bu yardımlardan yararlanabilmeniz için DASK’ınızı mutlaka yaptırmış olmanız gerekiyor.
  • Eğer ki evinize konut sigortası yaptırmak istiyorsanız mutlaka deprem sigortası yaptırmak zorunda olursunuz. Bu da evinizin her şekilde güvence altına alınması demek olacaktır.
  • Deprem sigortası ile birlikte depremzedelere de yardım eli uzatmış olursunuz.

 DASK Teminatları Nedir?

Ankara deprem sigortası yani DASK ile birlikte evinizde meydana gelebilecek olan yangın, toprak kayması, sel felaketi gibi durumlara karşın güvence altına almış olursunuz. Yani doğal afetler neticesinde evinize gelecek zararlarda Ankara deprem sigortası devreye girecektir.

22 Ocak 2019
443 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al