Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Cam Kırılması Sigortası

Cam Kırılması Sigortası

Her türlü ticarethane, ev, büro, araç gibi camın takılı olduğu yerlerde poliçelerde belirtilen oranlarda cam kırılması sigortası uygulanmaktadır. Özellikle araçlarımız için konuşacak olursak bazı kasko şirketleri sürücülere hediye olarak bir kereliğine cam değişimi hizmeti de vermektedir. Camlar hassas eşyalar olduğundan dolayı istenmedik durumlarda zarar görüp kırılabilirler. Kullanım alanı da oldukça geniş olduğu içinde bir an önce kırılan camların yerine yenisinin takılması gerekir.

Eğer ki bir poliçe kapsamında camlar teminat altına alınmışsa o zaman ek sözleşmeye ya da teminata gerek kalmadan onarılabilirler. Sigorta edilmiş olan bir cam ya da aynanın bina ya da mahallenin çökmesi yıkılması ve buna benzer durumlardan dolayı camın kırılması halinde yerine yenisi değiştirilir bunun içinde ekstra bir ücret alınması söz konusu olmayacaktır.

Özellikle büyük firmalar bu konuda şirketlerini komple sigortalattıklarından dolayı da kırılan camların masrafları karşılanmasını beklerler. 

Konut sigortası hesaplama

Özellikle trafikte araçları düşünecek olursak kimi zaman meydana gelebilecek olan kazalar sonrasında ön camınız kırılarak hasar görebilir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak öndeki araçtan sizin camınıza sıçrayan bir taş ya da önünüzdeki kamyonun yükünün doğru bir şekilde bağlanmaması dolayısıyla ondan sizin camınızın üzerine düşen bir cisim neticesinde kırılmalar meydana gelebilir. Böyle durumda sigorta kapsamında camınızın değişimi de söz konusu olabilecektir.

Bu şekilde önceden alınan önlemler her zaman fayda sağlanmıştır. Belki birkaç dönem bu şekilde sigorta işlemi gerçekleştirdiniz ve aracınızın ya da evinizin camında herhangi bir sorun olmadı ancak bu demek değildir ki bundan sonra da başınıza bu şekilde sorunlar gelmeyecek. Dediğimiz gibi bunlar görünmez kazalardır ve her an her yerde başınıza gelebilir.

Bu yüzden de kapsamlı bir sigorta yaptırılması sizin için maddi açıdan her zaman olumlu sonuçlara neden olabilecek bir davranış olacaktır.

Aracınız için bu tür önlemleri daha öncesinden aldığınız da kaza anında soğukkanlı bir şekilde davranmanıza da neden olacak ve sizi daha kontrollü bir şekilde hareket etmeye yöneltecektir. İyi ve dikkatli bir sürücü demek temel olarak yolda kalmamanız demektir. Bu tür hizmetler aldığınızda da sizi hiçbir zaman ve hiçbir şekilde yarı yolda bırakmayacaktır. Eğer ki böyle bir durum karşınıza geldiğinde aracınızı park edin ve de hasarın bir fotoğrafını çekin. Küçük parçaların aracın motor aksamına düşmemesi içinde üzerini kapatmaya gayret edin.

19 Mayıs 2020
47 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al