Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası yapılmasının amacı aracınızla karşılaşacağınız her türlü risklere karşın sizin maddi ve manevi olarak güvence altına alınmanızdır. Trafik kazası, yanma, çalınma ya da çalınmaya teşebbüste araca verilen zararlar dahil olmakla birlikte poliçenizde yer alan hususlarda kaskonuz devreye girecektir.

Aracınız için yaptıracağınız kasko sigortası sayesinde 1 yıl boyunca aracınızla ilgili yaşayacağınız finansal konularda güvence altında olursunuz. Kasko isteğe bağlı olarak yaptırılan bir uygulamadır bunun içinde hasar poliçenizde belirtilmiş olan maddeler doğrultusunda karşılanacaktır.

Hksigorta’dan en kısa sürede kasko sigortası teklifi alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko sigortası yaptıran bir kişi poliçesine istediği maddeleri ekleyerek karşılaşabileceği kaza risklerine karşın aracını güvence altına alabilir.

Kasko Sigortası Fiyatları

Kasko fiyatları belirlenirken birçok etken burada devreye girer. Özellikle de aracın daha önce bir hasarının olmaması hasarsızlık indirimi konusunda önemlidir. Sürücünün yaşı, yapılacak olan teminat, aracı modeli ve yedek parçasının fiyatları gibi pek çok unsur fiyatların belirlenmesine etki edecek durumlrı da beraberinde getirecektir. Kasko sigortası fiyatları hakkında genel bir değerlendirme yapılabilmesi için bizimle iletişime geçmeniz faydalı olacaktır. Çünkü burada kur fiyatlarına bağlı olarak değişkenlikte söz konusu olabilecektir.
Kasko sigortası fiyatları konusunda anında teklifimizi almak için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Kasko Sigortası Hesaplaması

Kasko sigortası hesaplaması yapılırken aracın sahibi ile ruhsat sahibi şeklinde iki farklı sonuç ortaya çıkacaktır. Sürücünün mesleği ve bundan önce herhangi bir kazasının olup olmadığı ve ehliyet süresi de göz önünde bulundurulması gereken faktördür. Araçla ilgili olan bölümde ise bu kez de devreye kasko değer listesi girecektir. Araç kaskosunda fiyat belirlenirken aracın cinsi, marka, model ve üretim yılı gibi ayrıntılarda söz konusudur. Eğer ki aracınıza sonradan ilave edilmiş olan donanımlar varsa bunlar için ek kasko poliçesi hazırlanması gerekir.
Hksigorta kasko sigortası tazminatı konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgileri size ulaştıracaktır.

Kasko Primleri Hesaplaması

Kasko sigortası yaptırdığınız da prim hesaplaması yapılırken farklı değişkenler göz önünde bulundurulur. Bunların bazılarının hesaplaması sırasında aracın o günkü değeri göz önünde bulundurulurken diğer bölümde ise aracın sahibinin tercihine göre bir hesaplama yapılır. Kasko primleri hesaplamasında aşağıdaki durumlar göz önünde bulundurulur.

  1. Aracınızın modeli ve yılı
  2. Sonradan araca monte edilmiş olan ek donanımları
  3. Poliçenize dahil olmasını istediğiniz ek maddeler.

Kasko sigortası yaptırılırken hesaplamaların tamamı değişkenlik göstereceğinden dolayı teminatların içerikleri belirlendikten sonra hesaplama yapılır. Kasko hesaplamasında ek teminatlarda dahil edildikten sonra işlem yapılır ve hesaplama yıllık olarak gerçekleştirilir. Sigorta poliçenizi tek seferde ödeyebileceğiniz gibi isterseniz taksitlere de böldürebilirsiniz. 

17 Ocak 2019
787 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al